dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
View RSS Feed

Kaizen

  1. Budżetowy (TCO) z przyciętym budżetem, przy stacji PKP z widokiem na las...

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    Druga rzecz, to GSW/GSU/uziom i odpalenie ogranicznika przepięć (SPD).

    Trochę dyskusji moich elektrykach i o mojej rozdzielni było w DB, trochę w osobnym wątku

    Zamontowałem szynę wyrównawczą do której podpiąłem "bednarkę" (czytaj spłaszczoną rurę miedzianą). Od niej pociągnąłem linkę 16mm2 do DehnShielda. Pociągnąłem też 6mm2 do szyn PE (łącznie cztery - na górze, po środku i na dole rozdzielni + taka luzem, bo ta na dole okazała się
    ...
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Dehn1.jpg
Wyświetleń:	283
Rozmiar:	97,5 KB
ID:	421892   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Uziom1.jpg
Wyświetleń:	280
Rozmiar:	98,5 KB
ID:	421893   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Rozdzielnia.jpg
Wyświetleń:	277
Rozmiar:	101,1 KB
ID:	421894  
  2. Budżetowy (TCO) z przyciętym budżetem, przy stacji PKP z widokiem na las...

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    W weekend powalczyłem trochę z elektryką. Niewiele, ale dla mnie wyzwania.

    Pierwsza rzecz to trzypak gniazd w którym jeszcze trzeba było "rodzielić" prąd do dalszych dwóch odnóg. Czyli musiałem połączyć 3x3x2,5mm2 drut. W innych puszkach dokładałem też drut do każdego gniazda. Tutaj to chyba byłoby skazane na porażkę. Więc uzbroiłem się w linki 2,5mm, zaciskarkę i... Poszło gładko. Ze dwa gniazda więcej w takim zestawie też pewnie dałoby się
    ...
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	G1.jpg
Wyświetleń:	308
Rozmiar:	57,2 KB
ID:	421886   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	G2.jpg
Wyświetleń:	311
Rozmiar:	73,4 KB
ID:	421887   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	G3.jpg
Wyświetleń:	308
Rozmiar:	36,7 KB
ID:	421888  
  3. Budżetowy (TCO) z przyciętym budżetem, przy stacji PKP z widokiem na las...

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    Wygląda mi na to, że drzwi mogę obsadzić przed drewnem w sypialniach, bo będą wszędzie stały na płytkach. To teraz czekam na parapety, obsadzam je i drzwi, zapraszam ekipę od tynków, żeby mi dopieściła wszelkie kucia i glify. Jak trochę przeschnie, to gruntowanie, malowanie i na koniec drewniane podłogi w sypialniach.

    Co do nieszczęsnej Arkesji - zamówiłem jeszcze paczkę. Chyba najpierw spróbuję sam wypieścić dremlem jakieś cięcie. Klasyczne techniki, jak
    ...
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Ł1.jpg
Wyświetleń:	292
Rozmiar:	38,8 KB
ID:	421884   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Ł2.jpg
Wyświetleń:	313
Rozmiar:	53,2 KB
ID:	421885  
  4. Budżetowy (TCO) z przyciętym budżetem, przy stacji PKP z widokiem na las...

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    A na koniec coś optymistycznego.

    Chcieliśmy z salonu przejść płytkami bez cięcia do korytarza. Ale dylatacja między korytarzem a salonem sporo się rozeszła. Czyli znacznie pracuje i płytki też bez dwóch zdań tu muszą mieć elastyczną fugę.Tylko co tu zrobić, żeby nie ciąć małych kawałków z płytek 90x15?

    Korytarz zamienił się w kładkę.


    ...
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Korytarz00.jpg
Wyświetleń:	380
Rozmiar:	65,7 KB
ID:	415122   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Korytarz01.jpg
Wyświetleń:	496
Rozmiar:	50,6 KB
ID:	415123   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	korytarz02.jpg
Wyświetleń:	446
Rozmiar:	47,1 KB
ID:	415124  
  5. FurniMeble

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    Narzekania ciąg dalszy.
    Przyszły zamówione przez net szafki pod umywalki i umywalki.
    Dokładnie jeszcze nie rozpakowałem i nie oglądałem, ale już na pierwszy rzut oka zgrzyt - różny standard wykończenia tylnej ścianki szuflad:








    ...
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Furni1.jpg
Wyświetleń:	405
Rozmiar:	56,4 KB
ID:	415117   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Furni2.jpg
Wyświetleń:	407
Rozmiar:	43,0 KB
ID:	415118   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Furni3.jpg
Wyświetleń:	406
Rozmiar:	61,5 KB
ID:	415119   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Korytarz00.jpg
Wyświetleń:	409
Rozmiar:	65,7 KB
ID:	415120   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Korytarz01.jpg
Wyświetleń:	386
Rozmiar:	50,6 KB
ID:	415121  

Strona 14 z 31