dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
View RSS Feed

Kaizen

  1. Okna w warstwie ocieplenia czy zwykły montaż ?

    Trafiłem na jakiegoś dziwnego sprzedawcę. Mówił jak człowiek, co chce doradzić rozwiązanie optymalne, a nie wcisnąć najdroższe.

    Nawet sam mi zrobił wykład, że ciepły montaż nie jest cieplejszy, od zwykłego - ale jest trwalszy, więc z czasem nie będzie tracił parametrów.
    Montaż całkowicie w warstwie ocieplenia dla pasjonatów eco - ekonomicznie nie zwróci się nigdy bo jest drogi a korzyści energetyczne niewielkie i często jeszcze zmniejszane przez ...
  2. Arduino for dummies - data logging shield DS18B20, DHT22 & other

    Przy okazji rozważań płyta vs ławy trudno mi było znaleźć dane, co się dzieje z ciepłem pod domem. Jeden z oferentów płyty ma opomiarowany dom i pewnie informacje podaje w ofercie. Dla ław nie znalazłem nawet szczątkowych takich danych.
    Powszechne przekonania co do ilości ciepła uciekającego do gruntu głoszone przez entuzjastów płyt fundamentowych średnio mnie przekonują. Pewnie, że stare domy o praktycznie nie ocieplonych fundamentach i słabo odizolowanych posadzkach ...
    Tagi - katalog słów kluczowych: arduino, dht22, ds18b20, inteligentny dom, opomiarowanie Edytuj Tagi
    Kategorie
    Dzienniki Budowy na Forum
  3. Budżetowy (TCO) z przyciętym budżetem, przy stacji PKP z widokiem na las...

    Dzień 17 - dzień osiągnięcia stanu zero.

    Poprawa dwóch drobiazgów:

    To miejsce na komin. Wypadałoby chyba podciągnąć doprowadzenie powietrza trochę dalej. No i jeżeli fundamencik miałby być pod kominek, to powinien być "trochę" szerszy.


    Zniknęły niebieskie akcenty w izolacji fundamentu (nic nie ...

    Updated 10-01-2017 at 23:59 by Kaizen

    Kategorie
    Dzienniki Budowy na Forum
  4. Budżetowy (TCO) z przyciętym budżetem, przy stacji PKP z widokiem na las...

    Dzień 16

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    Zamierzałem być codziennie, ale raz, że trudno mi znaleźć na to czas, a dwa, że ekipa jest myśląca więc motywacji do patrzenia na ręce zbytnio nie mam. Jeden z przykładów na ostatniej fotce
    I tyle w temacie motywacji do doglądania:




    A jeszcze przed podjęciem decyzji o wyborze wykonawcy ten wybrany przekonywał, że jak izolacja ma mieć kontakt ...
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	16a.jpg
Wyświetleń:	489
Rozmiar:	101,6 KB
ID:	376967   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	16b.jpg
Wyświetleń:	484
Rozmiar:	98,0 KB
ID:	376968   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	16c.jpg
Wyświetleń:	454
Rozmiar:	98,1 KB
ID:	376969   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	16d.jpg
Wyświetleń:	460
Rozmiar:	95,0 KB
ID:	376970  
  5. Budżetowy (TCO) z przyciętym budżetem, przy stacji PKP z widokiem na las...

    Wczoraj ekipa zwinęła się na święta. Nie chcieli zagęszczarką naruszyć ścian fundamentowych, bo zaprawa, ich zdaniem, w temperaturze bliskiej zera nie związała dość mocno. Zrobili, co się dało - ale nie byłem wczoraj i nie mam aktualnego stanu obfoconego. Zamierzałem być codziennie, ale raz, że trudno mi znaleźć na to czas, a dwa, że ekipa jest myśląca więc motywacji do patrzenia na ręce zbytnio nie mam. Jeden z przykładów na ostatniej fotce

    Dzień 7 ...
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Dzien7a.jpg
Wyświetleń:	405
Rozmiar:	98,7 KB
ID:	376606   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Dzien7b.jpg
Wyświetleń:	407
Rozmiar:	96,5 KB
ID:	376607   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	dzien9a.jpg
Wyświetleń:	395
Rozmiar:	104,4 KB
ID:	376608   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	dzien9b.jpg
Wyświetleń:	403
Rozmiar:	98,8 KB
ID:	376609   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Dzien9c.jpg
Wyświetleń:	397
Rozmiar:	100,8 KB
ID:	376610