dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
View RSS Feed

Dzienniki Budowy na Forum

Wpisy bez kategorii

  1. Dziennik Beaty

    więc przyszła zima, a wraz z nią sprawdzenie naszego kominka. Nie wychodzi to na na razie najlepiej, bo w domu jest 9 stopni. Załęczałm się głowić dlaczego? Przecież jest duży 13,8 KW, do ogrzania ma przecież tylko dół, bo góra jest zamknięta, a na dole jakieś ok. 80m2. Grzane jest non stop, więc dalczego tak zimno? Umówiłam się z fachowcem od kominka, niech przyjdzie i zobaczy, zresztą to jest na razie nasze jedyne źródło ciepła, więc trzema coś zrobić aby grzało dobrze. ...
  2. Dziennik Beaty

    no i jestem nareszcie.
    Tak dawno mnie nie było, że już wszyscy o mnie na pewno zapomnieliście, ale niestety ostatnio doba dla mnie powinna trwać 48h, tym bardziej, że w pracy też mam urwanie głowy.
    No ale do rzeczy, zrelacjonuję co do tej pory udało nam się zrobić:
    podłogi zostały dokończone i już prawie całkowicie wyschły, został postawiony kominek-jest cudo, palce lizać, choć mieliśmy z nim przeboje, bo jak facet wziął się do roboty to się okazało, ...
  3. Dziennik Beaty

    oczywiście byłam w domu w ten san dzień, aby zobaczyć podłogi. Pięknie im wychodzi. Szkoda tylko, że to tak powoli. Obecnie są na etapie zalewania dołu, góra już jest cała położona. Jak to wszystko inaczej wygląda, gdy jest coraz bliżej końca. Tak jakoś ten dom pięknieje w oczach, pomimo tego że dalej jest jeszcze szary,bo nie pomalowane są jeszcze ściany.
    No i oczywiście dopiero po fakcie stwierdziliśmy, że zrobiliśmy błąd. Bo i owszem dobre rozumowanie, że ...
  4. Dziennik Beaty

    Ostatnio przeglądam swój dziennik i stwierdziła, że brak w nim jest co za ile dałam z małymi wyjątkami, gdy mi coś mocno utkwiło w pamięci. Ale tak to bywa, że budowa idzie pełną parą, pieniążki lecą i nawet nie wiadomo kiedy się kończą.
    Ale do rzeczy, trochę się postanowiłam poprawić.
    Najpierw to co wydałam w zeszłym roku:
    Ławy robocizna- ręcznie wykopane 2996 na rachunek
    Materiał na ławy i fundamenty, tzn. beton, folia, styropian na ocieplenie ...
  5. Dziennik Beaty

    nareszcie już jutro będę miała kadziona podłogę!!!!! HURA
    ale od początku. Jak skończyli nam ocieplać niestety mieliśmy postój, zabrali mi rodzice naszych murarzy do siebie i musieliśmy poczekać aż skończą. W międzyczasie zalaliśmy taras, jaki wydał się od razu wielki, już nawet go wypróbowaliśmy, tzn. urządziliśmy na nim grila. Brama zamontowana, dobrze się trzyma, trochę maiłąm z tym ubaw, bo mąż z pracownikiem zamknął się w garażu a ja czychałm na zewnątrz, ...
Strona 1 z 4