dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+

Komentarze

  1. Avatar giorgina
    Wanti, a jesteś z okolicy? Możesz polecić ekipę do murarki?
  2. Avatar giorgina
    Bez stropu i fundamentów, same ściany (działówki i nośne)
    Też mi się wydawało, że to przesada. Bo jak tyle się zarabia w budowlance to ja chrzanię swoją ciepłą posadkę i lecę na budowę w miesiąc 19 koła kręcić No nawet jakbym miała się z jeszcze jednym robotnikiem (czyt. mężem) podzielić
    Pozdrawiam i dziękuję
  3. Avatar Wanti
    Jeżeli nie obejmuje stropu to bardzo duzo , u mnie ze stropem 160m 15 000
  4. Avatar Nani
    Czy ta cena obejmuje fundamenty? A gdzie jest strop?
  5. Avatar sintesi
    Fakt bez wody w pierwszej fazie nie ma jak budować. Najczęściej da rade zrobić studnię lub też od sąsiada podciągnąć. Czasem wykonawca wozi sobie zbiornik 1m3 i też buduje.
  6. Avatar Robert Skrybicze
    Prądu do stanu otwartego dużo nie trzeba, najlepiej zapożyczyć od sąsiada, jak nie ma jak to agregat. Nie ma takiej rury na świecie której nie można odetkać! Ważniejsza wbrew pozorom jest woda ;]
  7. Avatar Dorka&Łukasz
    My korzystaliśmy z prądu od sąsiada, różnicę na jego liczniku rozliczaliśmy między sobą co miesiąc.
  8. Avatar sintesi
    Energetyka ma na podłączenie 10 miesięcy plus 3 miesiące na podpisanie umowy.
    U mnie prąd pojawił się na etapie więźby dachowej. Wcześniej budowlańcy używali swojego agregatu o mocy 5kW. Sąsiadowi głowy nie zawracałem bo nie wpłynęło to na cenę u wykonawcy. Nawet może taniej mnie to wyszło bo na taryfie budowlanej płaci się dużo więcej za sam abonament plus wysoki koszt prądu. I kilka miesięcy nie miałem kosztów.
  9. Avatar ditomasso
    No to chyba sąsiadami nie będziemy
    Życzę powodzenia w budowie. Niesnasek będzie pewnie jeszcze co niemiara...
  10. Avatar ditomasso
    My w Pigży.
    Z expobudu
  11. Avatar giorgina
    Hej, macie może ten domek z expobudu?
    Gdzie się pobudowaliście, może będziemy sąsiadami?
  12. Avatar giorgina
    Hej ditomasso
    budować będziemy się w Szembekowie koło Brzozówki. Na razie jesteśmy na etapie podziwiania zakupionej działki i kłótni o firmę wykonującą płytę
    pozdr
  13. Avatar ditomasso
    Życzę powodzenia!
    Rzeczywiście nasze starostwo jest łaskawe. My też 2 tygodnie czekaliśmy tylko
    Bardzo fajny projekt. Uwielbiam domy "stodólne", więc po cichu zazdraszczam...
    Sami niestety takiego nie pobudowaliśmy, bo zdecydowaliśmy się na szybką budowę domu z prefabrykatu. Póki co jesteśmy bardzo zadowoleni. Jest bardzo ciepły, szczelność jest na poziomie 2,3 na godzinę a zapotrzebowanie energetyczne niecałe 65 kWh/m2. Mamy pompę ciepłą powietrze-woda, podłogówkę i kominek Na solary się nie zdecydowaliśmy ze względu na małą powierzchnię domu - 110m.
  14. Avatar ditomasso
    Hej! Witaj, my również jesteśmy z Torunia
    Świetne te Twoje inspiracje. Gdzie się będziecie budować?
    Na jakim jesteście etapie?
    My się właśnie wprowadziliśmy. Zapraszam do lektury naszego dzinnika
  15. Avatar giorgina
    Dzięki za komentarz.
    U nas, z racji tego, że stodoła będzie wyglądała jak stodoła, czyli dach nie będzie wychodził poza obrys domu, nie będziemy mieli problemu z podbitką Gdyby jednak miał być jakiś okap, też nie chciałabym białego
  16. Avatar Nani
    Bardzo ładne te inspiracje. Ja też bardzo chciałam kolorystykę ze zdjęcia nr 1, ale jak to bywa w życiu, przemyśleliśmy za i przeciw, rozsądek był wyżej. Chodzi mi bardziej o podbitkę w kolorze białym, bałam się, że ona zżółknie.

    A jeśli chodzi o ostatnią kwestię, my radomianie mamy na pieńku z Kielcami. Delikatnie mówiąc nie przepadamy za sobą
  17. Avatar giorgina
    Hej. Dzięki za komentarze Rady dot. kosiarki z napędem- bezcenne. Małż dzisiaj siadł do kompa, żeby przeczytać to, co nabazgrałam i, przeczytawszy komentarze, już na Allegro grzebie
  18. Avatar tojowima
    Witam, wpadam z rewizytą i od razu widzę, że mamy wiele podobnych założeń budowlanych. Różnicą jest - mniejszy domek (nasz ma 90 m2 użytkowej) i nie montujemy pompy. U nas będzie reku, GWC, podłogówka, solary do wspomagania podgrzewania wody, no i oczywiście całe mnóstwo ocieplenia
    Oczywiście będę śledzić postępy i kibicować! Oby jak najszybciej udało się zamieszkać
    Updated 19-11-2014 at 08:16 by tojowima
  19. Avatar U Jaśków
    Spoko, spoko Ganja to bardzo dobre imię Gratuluję szybkiego załatwienia PAPIERdół, to teraz już tylko budowa! Zaczęliście już czy czekacie na wiosnę? P.S. Kosiarkę proponuję z dopalaczem (czyt. mechanizm samojezdny czy jakoś się to nazywa, no wspomaganie w każdym razie) - mamy podobnej wielkości działkę (tylko trochę podmokłą) i koszenie trwa ok. 2-3 h dzięki temu, że sama się praktycznie pcha do przodu. Bez tego było ok 4-5 h w pocie i błocie... Życzę powodzenia i będę zaglądać
Strona 2 z 2