dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
View RSS Feed

Dzienniki Budowy na Forum

Wpisy bez kategorii

  1. Fotowoltaika działa!

    27 czerwca roku 2018 zacząłem produkcję prądu!

    Już na etapie budowania domu dużo myśleliśmy o fotowoltaice. Niestety wtedy rządzącym nie spieszyło się z uruchomieniem programu dotacji. Gdy w końcu ruszył program Prosument, to zniknął tak szybko, jak się pojawił. Później w niektórych gminach były programy, dzięki którym można było dostać 80% dotacji, ale nie w bogatej Wielkopolsce

    Tym razem załapałem się na program Prosument II, czyli ...
    Tagi - katalog słów kluczowych: fotowoltaika, prąd, prosument Edytuj Tagi
    Kategorie
    Dzienniki Budowy na Forum
  2. Garaż - co bym zrobił lepiej

    Po dłuższej przerwie czas napisać co nieco o kolejnych błędach, które popełniliśmy budując nasz dom. Wprawdzie są to niewielkie błędy, które nie powodują wielkiego dyskomfortu, ale jeśli budujecie Otwartego (albo jakikolwiek inny dom), to warto zwrócić na te rzeczy uwagę i zrobić garaż jak należy.

    1) Tymczasowy wjazd do garażu

    Zauważyliśmy, że w większości nowowybudowanych domów nikt nie korzysta z garażu czasem nawet przez kilka lat. Główną przyczyną jest brak ...
    Tagi - katalog słów kluczowych: garaż Edytuj Tagi
    Kategorie
    Dzienniki Budowy na Forum
  3. Smród szamba w domu

    Krótko po wprowadzeniu się do domu zauważyłem coś niepokojącego, mianowicie nieprzyjemny zapach, pochodzący najprawdopodobniej z szamba. Większość czasu nie było go czuć. Pojawiał się najczęściej w godzinach wieczornych. Co ciekawe będąc w domu dłuższy czas było to najczęściej w ogóle niewyczuwalne. Różnicę czuć było głównie gdy wchodziło się do domu z dworu.

    Zaczęło się dochodzenie trwające w sumie ok. 4 miesiące.

    Podejrzenie nr 1

    Pierwsze podejrzenie padło ...
  4. Okna po raz kolejny - mycie szczytowych trójkątów

    Jeśli budujecie Otwartego i decydujecie się robić te trójkątne okna na samym szczycie - zróbcie je otwierane! Oczywiście nie po to, żeby wietrzyć mieszkanie, bo przecież jest wystarczająco dużo pozostałych okien, ale po to, żeby je normalnie myć.

    Dziś myłem te okna (od strony ogrodu) i przyznam szczerze, że czułem się mało komfortowo. Zwłaszcza, że nie mamy jeszcze balkonu, a jedynie poprzeczne belki, na których leżą płyty osb. Na nich postawiłem drabinę, ...
    Tagi - katalog słów kluczowych: okna, schuco Edytuj Tagi
    Kategorie
    Dzienniki Budowy na Forum
  5. Miesiąc od zamieszkania

    Człowiek myślał, że jak już się przeprowadzi, troszkę się ogarnie w nowym domu, to potem już tylko imprezy, parapetówki, zapraszanie sąsiadów, rozpijanie trunków otrzymanych od forumowiczów wizytujących nasz dom, a tu nic z tego. Przez ponad miesiąc miałem 4 wieczorne podejścia do napisania czegoś tu, w dzienniku budowy, ale za każdym razem byłem zbyt zmęczony i nie byłem w stanie wykrzesać z siebie nic.

    Mieszkanie

    Faktem jest, że to nie nasz dom tak mnie zajął, ale ...
    Tagi - katalog słów kluczowych: kuchnia, mieszkamy, rolety, wynajem mieszkania Edytuj Tagi
    Kategorie
    Dzienniki Budowy na Forum
Strona 1 z 9