dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+

Komentarze

  1. Avatar art37
    veka 3szybowe
  2. Avatar otwarty3
    Cytat Napisał art37
    witam,u mnie za całość z roletami drzwiami i bramą g wyceniono na 55tys
    w tym 2x hs
    z tym że to otwarty 2
    Mogę wiedzieć na jakich profilach i czy trzyszybowe?
  3. Avatar art37
    witam,u mnie za całość z roletami drzwiami i bramą g wyceniono na 55tys
    w tym 2x hs
    z tym że to otwarty 2
  4. Avatar otwarty3
    Cytat Napisał otwarty3
    Według niej HS kosztował ok. 5-6 tys., a dwa fixy po bokach po ok. tysiąc złotych.
    Poprawka: HS ok. 7,2tys., a fixy po 2100.
  5. Avatar otwarty3
    Cytat Napisał entalpia
    Dzień dobry!

    My też właściwie zdecydowaliśmy się na ten projekt chcemy tylko otworzyć salon na poddasze zostawiając nad nim pustkę i uzyskać antresolę. Co myślisz o takim pomyśle?

    Jestem bardzo ciekawa tych wszystkich problemów które wynikneły po drodze i zawyżyły koszty budowy. Jak oceniasz z perspektywy czasu z czego to wynikało? Ekipa, zdarzenia losowe? Brak doświaaadczenia? itp...

    Liczę na wszelkie opinie i informacje
    Antresola to w sumie ciekawy pomysł (aczkolwiek ja nie jestem zwolennikiem takich rozwiązań). Gdybym nie potrzebował tych pomieszczeń nad salonem, to prędzej zrobiłbym większą sypialnię z garderobą. Nie wiem też jak wtedy planujecie rozwiązać sprawę górnych okien. Te okna będą tak wysoko, że ręcznie ich nie zasłonicie, a rolety zewnętrzne, elektryczne, skośne kosztują po 10 tys. zł za sztukę. Poza tym polowanie na jakiekolwiek owady pod sufitem staje się niemożliwe Już teraz czasem mamy z nimi spory problem gdy muchy nie dają spać dzieciom. Są wtedy 2 rozwiązania: 1) drabina lub 2) rzucanie w muchy zwiniętym ręcznikiem

    A koszty... zdarzeń losowych w zasadzie nie było. Po prostu wycena była zrobiona przez firmę budowlaną z kapelusza. Na jakichś wskaźnikach, które nie mają zastosowania do nowoczesnych projektów. Już w sumie o tym pisałem, że dwie główne niespodzianki do stanu deweloperskiego to drewno klejone na dach i balkony oraz okna.
    Jednak główna sprawa to wykończenie. Jak w tym powiedzeniu: jak będzie szybko i tanio, to nie będzie dobrze. Jak będzie dobrze i tanio, to nie będzie szybko. My chcieliśmy szybko i dobrze, więc nie było tanio. Zewsząd słyszałem: "ale robisz to na lata, więc lepiej zrobić porządnie". No i tak leci kolejna kasa. Kominek prawie dycha, schody - dycha, meble do kuchni - dycha, podłoga, płytki... itd.
  6. Avatar entalpia
    Cytat Napisał otwarty3
    Próbowałem znaleźć szczegółowy kosztorys, ale niestety załatwiała to moja druga połówka i ciężko to teraz odnaleźć, bo nie zapisywała maili. Według niej HS kosztował ok. 5-6 tys., a dwa fixy po bokach po ok. tysiąc złotych.
    U nas te okna wychodzą na zachód, więc w lecie spuszczamy rolety do połowy ok. godziny 18:30-19, żeby parter się nie nagrzewał za mocno. Bez rolet byłoby ciężko. Tak więc weźcie pod uwagę, że rolety to też dodatkowy koszt. Zwłaszcza elektryczne. Ale nie wyobrażam sobie ciągania ręcznych rolet na tych wszystkich wielkich oknach.
    Teraz, jak już tu mieszkam, to gdyby okna miały wychodzić na południe, to raczej bym się nie zdecydował na taki układ.
    Dzień dobry!

    My też właściwie zdecydowaliśmy się na ten projekt chcemy tylko otworzyć salon na poddasze zostawiając nad nim pustkę i uzyskać antresolę. Co myślisz o takim pomyśle?

    Jestem bardzo ciekawa tych wszystkich problemów które wynikneły po drodze i zawyżyły koszty budowy. Jak oceniasz z perspektywy czasu z czego to wynikało? Ekipa, zdarzenia losowe? Brak doświaaadczenia? itp...

    Liczę na wszelkie opinie i informacje
  7. Avatar otwarty3
    Cytat Napisał daisy3100
    Mógłbyś sie podzielić informacjami ile mniej więcej kosztowały cie okna w salonie i na jaki kierunek u ciebie wychodzą ?
    Próbowałem znaleźć szczegółowy kosztorys, ale niestety załatwiała to moja druga połówka i ciężko to teraz odnaleźć, bo nie zapisywała maili. Według niej HS kosztował ok. 5-6 tys., a dwa fixy po bokach po ok. tysiąc złotych.
    U nas te okna wychodzą na zachód, więc w lecie spuszczamy rolety do połowy ok. godziny 18:30-19, żeby parter się nie nagrzewał za mocno. Bez rolet byłoby ciężko. Tak więc weźcie pod uwagę, że rolety to też dodatkowy koszt. Zwłaszcza elektryczne. Ale nie wyobrażam sobie ciągania ręcznych rolet na tych wszystkich wielkich oknach.
    Teraz, jak już tu mieszkam, to gdyby okna miały wychodzić na południe, to raczej bym się nie zdecydował na taki układ.
  8. Avatar daisy3100
    Cytat Napisał otwarty3
    Budowa Otwartego nam stanęła po zamieszkaniu w nim z racji tego, że kosztował więcej niż miał kosztować. W zasadzie większość doświadczeń związanych z budową opisałem tu na blogu. Nadal nie mamy tarasu i balkonów. Elewacja i podbitka też nie są skończone. W pierwszej kolejności robimy płot i podjazd. Mam nadzieję, że za rok uda się zrobić elewację. Tak więc ewentualne zdjęcia furory raczej nie zrobią

    Nie zmienia to faktu, że mieszka się rewelacyjnie. Większość ludzi nas odwiedzających jest pod wrażeniem tego, jak jasny jest nasz dom. Salon jest jak ogród zimowy. Układ i wielkość pomieszczeń też nam bardzo pasuje, ale w zasadzie pod tym kątem wybieraliśmy dom. Co jakiś czas gadamy o tym co byśmy zmienili i raczej niewiele potencjalnych zmian znajdujemy.

    Zerknąłem na tego mojego bloga i w sumie mało na nim zdjęć. Może po świętach to nadrobię, aczkolwiek raczej nie będę zamieszczał zdjęć wnętrz, w których mieszkamy, a z zewnątrz nadal jest jeszcze trochę bałaganu i wszystko jest niedokończone.

    Wiem, że kilka osób buduje ten dom, ale (niestety dla potencjalnych budujących) raczej mało kto chce swoją prywatność przelewać do internetu. Nie dziwię się, aczkolwiek muszę przyznać, że mi dzięki temu blogowi przytrafiły się same miłe rzeczy
    Mógłbyś sie podzielić informacjami ile mniej więcej kosztowały cie okna w salonie i na jaki kierunek u ciebie wychodzą ?
  9. Avatar Wojtek322
    Ja uważam, że drzwi wewnętrzne w atrakcyjnych cenach można dostać w sklepie .... Zerknijcie sobie tutaj [url]...[/url] Dostępne u nich drzwi nie tylko są dobre cenowo, ale również i jakościowo. W całym domu zakładaliśmy ich drzwi i jestem bardzo zadowolony bo nie wydałem majątku na drzwi a jakość jest pierwsza klasa. Zaoszczędziłem trochę kasy i mogłem kupić w to miejsce coś innego do domu. Także ze swojej strony polecam Wam!
    Updated 12-07-2017 at 13:09 by otwarty3
  10. Avatar daisy3100
    mam pytanko odnośnie okien w salonie , mógłbyś powiedzieć ile was uczyniły okna w salonie , jaki koszt? A na jaki kierunek wychodzą wam właśnie te okna z salonu?
  11. Avatar daisy3100
    Zamówiliśmy ten projekt jednak a czy ktos moze buduje / budował go z kujawsko-pomorskiego?
  12. Avatar otwarty3
    Cytat Napisał daisy3100
    Witam , jak tam budowa otwartego3 ? Można prosić o jakies zdjecia ?
    Budowa Otwartego nam stanęła po zamieszkaniu w nim z racji tego, że kosztował więcej niż miał kosztować. W zasadzie większość doświadczeń związanych z budową opisałem tu na blogu. Nadal nie mamy tarasu i balkonów. Elewacja i podbitka też nie są skończone. W pierwszej kolejności robimy płot i podjazd. Mam nadzieję, że za rok uda się zrobić elewację. Tak więc ewentualne zdjęcia furory raczej nie zrobią

    Nie zmienia to faktu, że mieszka się rewelacyjnie. Większość ludzi nas odwiedzających jest pod wrażeniem tego, jak jasny jest nasz dom. Salon jest jak ogród zimowy. Układ i wielkość pomieszczeń też nam bardzo pasuje, ale w zasadzie pod tym kątem wybieraliśmy dom. Co jakiś czas gadamy o tym co byśmy zmienili i raczej niewiele potencjalnych zmian znajdujemy.

    Zerknąłem na tego mojego bloga i w sumie mało na nim zdjęć. Może po świętach to nadrobię, aczkolwiek raczej nie będę zamieszczał zdjęć wnętrz, w których mieszkamy, a z zewnątrz nadal jest jeszcze trochę bałaganu i wszystko jest niedokończone.

    Wiem, że kilka osób buduje ten dom, ale (niestety dla potencjalnych budujących) raczej mało kto chce swoją prywatność przelewać do internetu. Nie dziwię się, aczkolwiek muszę przyznać, że mi dzięki temu blogowi przytrafiły się same miłe rzeczy
  13. Avatar daisy3100
    Witam ponownie, i ponawiam prośbę, ktos budował ten domek i chciałby sie podzielić informacjami i przygodami z budowa ? Jakies problemy itp ? Chętnie posłuchamy rad gdyż jesteśmy zainteresowani tym projektem...
  14. Avatar daisy3100
    Witam , jak tam budowa otwartego3 ? Można prosić o jakies zdjecia ?
  15. Avatar daisy3100
    Witam , jak tam budowa otwartego3 ? Można prosić o jakies zdjecia ?
  16. Avatar otwarty3
    W domu i przy domu zdarza się mnóstwo różnych cudów Co chwilę coś się dzieje. Na przykład w zeszłym tygodniu na nasze szambo o wytrzymałości 3,5 tony wjechała koparka ważąca 19 ton Mam nadzieję, że nic w nim nie pękło i dotrwa do grudnia, kiedy to podłączą nas do kanalizacji.
    A tak w ogóle to mieliście nas odwiedzać podczas przyjazdów na swoją działkę i coś ni widu, ni słychu
  17. Avatar OlaiPiter
    O matko...ale numer z tym syfonem...i jak dobrze wiedzieć, ze takie cuda się zdarzają. My się w koncu zdecydowaliśmy na projekt domu i uf w najbliższym czasie go kupujemy) Będziemy właścicielami naszego Z - 378 Kolejny punkt w programie na ten rok Doczekać się nie możemy. Każdy malutki krok do przodu cieszy nas jak dziecka zabawka. Trzymać kciuki Kochani oby wszystko szło zgodnie z planem Pozdrawiamy Was serdecznie!
  18. Avatar otwarty3
    Ja już się nie ścigam. Wręcz przeciwnie: noworoczne postanowienie - zwolnić ze wszystkim Ale z kolei drugie postanowienie - przynajmniej raz w tygodniu zrobić coś dla domu.
  19. Avatar ajakadzia
    Absolutnie, listy to podstawa. U mnie sklerozy brak, ale taki ogrom spraw wymaga sporządzenia jakiegoś harmonogramu, bo inaczej to...
    Mamy zatem z mężem całą dłuuugaśną listę w excelu - co, kiedy i kto za to odpowiada, a także termin ostateczny, także możemy się nawzajem ścigać
  20. Avatar otwarty3
    Dzięki i wzajemnie! Zdrowie by się przydało, bo od wczoraj się rozkładam Trzymałem się przez miesiąc z trzema chorymi osobami na pokładzie, ale wczoraj i mnie dopadło. Jak będzie zdrowie, to i cała lista będzie odhaczona, bo jak na razie całkiem nieźle mi idzie. Chociaż lista wciąż się wydłuża. Na dzień dzisiejszy urosła do 41 pozycji, z których do zrobienia zostało 23. Dodatkowo zacząłem robić nową listę rzeczy do zrobienia wiosną, na której póki co są 4 pozycje. Wszystko to są rzeczy, które nie pociągają za sobą zbyt dużych wydatków. Wszelkie poważniejsze kosztowo rzeczy są na osobnej liście. Pewnie parę osób stwierdzi: co za świr z tymi listami Cóż... postępująca skleroza mnie tego nauczyła
Strona 1 z 8