dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
View RSS Feed

Dzienniki Budowy na Forum

Wpisy bez kategorii

  1. Z Muratorem w ręku

    Pełni dobrych myśli przystąpiliśmy do prac nad projektem koncepcyjnym. Dostaliśmy dwa warianty - i już wiedzieliśmy, że zasadniczo to jest to o co nam chodzi, tylko wymaga wielu korekt. Ale nasz dom zaczął już jakoś wyglądać. J. bardzo chcial coś tradycyjnego, marzył mu się dworek itp. - ja jakoś nie mogłam się do tego przekonać - bo ani my szlachta, ani obszarnicy, a dworek potrzebuje przestrzeni. 1500 m2 w gminie miejskiej to trochę za mało na takie aspiracje. Ale wyszlo ...
  2. Z Muratorem w ręku

    Koszty dotychczasowych etapów:
    geodezyjny podział działki na 4: 2400 brutto
    radiesteta - 500 zł
    badania pola elekt. - 1 op. Merci
    działka z kosztami towarzyszącymi (taksa, PCC, księgi) 43.000,00
    pronumerata Muratora - wolę nie podliczać...
    KM - potrącali nam po 1,1% od każdej wpłaty.

    architekt
    Wyruszam więc na poszukiwania architekta. Najpierw zrobiłam rajd po okolicznych pracowniach - ustalając adresy z książki adresowej. Dzwoniłam ...
  3. Z Muratorem w ręku

    Lato 2002 było już bardzo pracowite. Ja z dziećmi wyjechałam w góry - na wieś, a J. dojeżdżał w week-endy i przywoził kolejne roczniki Muratora. Oboje rzuciliśmy się na lekturę - J. przygotował spisy treści za ostatnie kilka lat tych artykułów, które wydawały się nam przydatne - i potem tematycznie to wszystko kserował. W efekcie powstała kolekcja ok. 12 segregatorów tematycznych, np. ściany zewnętrzne, więźba itp. - z ksero artykułów z Muratora i innych materiałw, ...
  4. Z Muratorem w ręku

    Jutro mają zaczynać murowanie ścian - to ostatnia chwila na rozpoczęcie dzennika. A z naszym budowaniem to było tak...

    decyzja o budowie

    Pierwsza myśl o zamieszkaniu we własnym domu powstała jeszcze w dzieciństwie, gdy po raz pierwszy odwiedziłam moją daleką ciotkę w jej własnym, nowo wybudowanym domu. I od tego czasu to było pewne, że ja też tak chcę...
    W międzyczasie otrzymałam od rodziców małe mieszkanie - zawsze traktowałam je jako początkowy ...
Strona 5 z 5