dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+

Komentarze

  1. Avatar andre81
    Jakie wyniki otrzymaliście na sondzie dynamicznej? Ilu kilogramowa była zagęszczarka?
  2. Avatar dom pod dobrą górą
    Nie umiem bezpośrednio porównać ISOVER vs. KNAUF, ale próbowałem wyliczyć różnicę
    w stratach energii przy zastosowaniu wełny ISOVER 0,033 o grubości 23 cm + 10 cm a wełny KNAUF 0,035 o grubości 24 cm+ 10 cm. Dla poddasza o powierzchni sufitów ok 170 m2 i w sumie bardzo dobrego ocieplenia [34 cm]
    różnica jest praktycznie żadna. Myślę, że kluczowe jest staranne ułożenie wełny dla uniknięcia mostków cieplnych.

    Z jednej strony jest dla mnie oczywiste, że mniejsza lambda oznacza "lepszą" wełnę,
    ale w moim przypadku 0,033 czy 0,035 nie robi dramatycznej różnicy.
  3. Avatar pan_boczek
    ehhh ... bardzo złe rozumowanie bardzo złe ... nie wiem jako można zamieniać wełnę o lambda 0,033 nad 0,035 - z U 0,10 na U 0,094 - niby różnica znikoma ale Isover jest o niebo lepszy !
  4. Avatar dom pod dobrą górą
    I jeszcze jedno:
    rzeka nie wylewa zbyt szeroko, a ma olbrzymią łąkę do dyspozycji.
    Na filmie tego nie widać, ale teren jest trochę pofalowany nasz dom stoi na szczycie takiej niewielkiej górki i woda nam nie straszna.
  5. Avatar dom pod dobrą górą
    Dziękuję za miłe słowa.
    Okolica faktycznie bardzo fajna, a najlepsze jest to, że tylko 5 km od granic miasta
    i 10 km od miejsca gdzie obecnie mieszkamy.

    Celowo nie podaję publicznie dokładnego miejsca czy adresu. Prywatność, bezpieczeństwo itd.
    Zainteresowanych zapraszam do kontaktu na priva.
    Updated 28-06-2015 at 20:27 by dom pod dobrą górą
  6. Avatar DRDZ
    Świetny film, ale gdzie ten dom lub miejsce pod jego budowę. Czekałem z napięciem do końca, a tu nic...
    Kapitalna okolica.
    A ta rzeczka czasem nie zamienia okolicy w Raging Planet po kilkudniowych deszczach?
  7. Avatar dom pod dobrą górą
    No to potwierdza się mój najgorszy koszmar, czyli scenariusz:
    Niby zrobiliśmy już prawie wszystko, ale prądu nadal brak.


    W lipcu - najprawdopodobniej już na początku miesiąca ekipa będzie montować nasz dom.
    Do tego czasu musimy "zorganizować" prąd nawet, jeżeli w tym celu będę musiał nocować
    w siedzibie ZE.

    Cytat Napisał DRDZ
    Życzę powodzenia, ale może być potrzebne też szczęście i "chody". U mnie rok czasu to było za mało aby podłączyć prą, mimo, że był na wszystkich sąsiadująch działkach. Od czasu gdy zrobili skrzynke elektryczną też minęło ze trzy miesiące i prądu nadal nie mam.
  8. Avatar DRDZ
    Życzę powodzenia, ale może być potrzebne też szczęście i "chody". U mnie rok czasu to było za mało aby podłączyć prą, mimo, że był na wszystkich sąsiadująch działkach. Od czasu gdy zrobili skrzynke elektryczną też minęło ze trzy miesiące i prądu nadal nie mam.
  9. Avatar dom pod dobrą górą
    -
    Updated 04-05-2015 at 21:11 by dom pod dobrą górą