dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
View RSS Feed

Dzienniki Budowy na Forum

Wpisy bez kategorii

  1. Dziennik Majki

    08.04
    Dostaliśmy promesę kredytową. Aż sie człowiek lepiej poczuł.
    Teraz czeka nas wycena przez rzeczoznawcę majątkowego /wyskoczymy z 1000zł z vat/. Że też nie mogą dać nam kredytu na "ładne oczy" :razz:
    Wczoraj brałam udział w zebraniu mieszkańców osiedla /nasza wieś została włączona w granice miasta Krzeszowice parę lat temu/.
    Było dość wesoło, najpierw się pokłócili gdzie ma wisieć dzwonek wiejski /dyskusja trwała 45min/, ...
  2. Dziennik Majki

    Dni mijają, a promesy kredytu jak nie było, tak nie ma. Czekamy, bo chcielibysmy wiedzieć na czym "stoimy". Podobno do końca tygodnia ma być. Do kosztorysu robót wyceniamy pracę, które chcielibysmy aby zmiesciły sie w kwocie o która się staramy.
    Wychodzi, że na ocieplenie i tynkowanie ścian zewn. wydamy ok. 15000, kotłownia z kominkiem wodnym - 12000, szambo do 5000, ocieplenie stropodachu ok. 6000, wyposażenie łazienki / się zobaczy/. Nie wiem co wpisywać w kosztorys ...
  3. Dziennik Majki

    28.03
    Mamy dużą działkę, 54 ary, głównie łąka, lekki spadek na stronę południową, nieduży staw / teraz nawet z wyspą - Tomek stworzył koparą/ i mało drzew. Dziadkowie najwyraźniej lubili tylko drzewa owocowe, a wierzby które wyrosły wzdłuz drogi to był po prostu przypadek. Po koszmarze mieszkania w betonie rozczulam sie nad każdym większym krzakiem czy drzewkiem. Tomek zdążył już wykosić prawie wszystkie drzewka owocowe /bo nie dawały owoców, były stare i krzywe!!!/ ...
  4. Dziennik Majki

    25.03
    Wczoraj pojechaliśmy na budowę, wylewki prawie wyschły, tzn. da się po nich chodzić, a nie mozna nic jeszcze robić. Porządnie są zrobione, faktycznie można układać już podłogi. Dom przejaśniał, zrobiło się miło choć było przeraźliwie zimno.
    Musimy koniecznie zrobić drogę dojazdową do domu, utwardzić, nawieźć żwiru. Mam już dość taplania się w błocie, skąd się bierze tyle "dziadostwa"?
    Wieczorem - burza mózgów, co zrobić przed ...
  5. Dziennik Majki

    20.03
    Zebraliśmy w końcu wszystkie papiery potrzebne do promesy na kredyt hipoteczny. Nie wystarczyły tylko zarobki męża, musiałam także dostarczyć papiery firmy /nie zaleganie z Zusem, US, pity z dwóch lat/. Mamy wyciąg z ksiąg wieczystych. Zdecydowaliśmy się na kredyt w Chf w WBK na 15 lat, oprocentowany 4,7%.
    Zamierzamy go spłacić szybko /moze sie uda w 4/5 lat. Tak sobie wymysliłam, że jak weźmiemy na wiele lat to będziemy płacic niskie raty i wyjdziemy na ...
Strona 11 z 12