dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
View RSS Feed

Kubala82

  1. Wyceny, wyceny

    Trwa zbieranie kosztów. Tabelki, excelki, złotówki i przecinki.
    Jest już wstępna wycena od murarzy i dekarzy, czyli to co najbardziej nas interesowało. Na tle konkurencji nie wypada to najlepiej, ale tutaj przynajmniej mam pewność, że robota będzie wykonana poprawnie.
    Osobnym tematem jest specyfikacja materiałów. Niby to psu na budę, bo na budowie i tak wszelkie specyfikacje szlag trafi, ale taki już jestem, że lubię mieć chociaż namiastkę kontroli nad tym co się ...
  2. Papierologia.

    Po kupnie projektu - czas na papierologię.
    Oczywiście w swojej naiwności byłem pewien, że wystarczy kupić projekt (najlepiej przez internet) i już można iść do urzędu

    Procedura, a w szczególności dodatkowe koszty nieco mnie zaskoczyły, ale szybko się okazało, że jest to coś czego nie przeskoczymy.

    Wszyscy chyba wiedzą jak wygląda proces uzyskiwania pozwolenia na budowę oraz formalizmy związane z przyłączami, więc z kronikarskiego obowiązku ...
  3. Projekt Z178 a

    Nieco więcej o samym projekcie.
    Początkowo bardzo podobały nam się projekty Archonu. Marketing robi swoje. Świetne wizualizacje, masa zdjęć a nawet filmów z realizacji. Niestety po obejrzeniu kilkudziesięciu projektów, dochodzi się do wniosku, że wszystkie są do siebie podobne i jeśli w pierwszych 10 nie znajdziemy "tego czegoś" co ma mieć nasz dom, to dalej można już nie szukać.
    "Tym czymś" w naszym przypadku były:
    - pokój na parterze ...
  4. Wybór projektu.

    Etap pierwszy czyli wybór projektu zakończony. Po długich, bo ponad półrocznych targach wybraliśmy możliwie prosty projekt Z178 a ze "stajni" Z500.
    Zależało nam na domu z dodatkowym pokojem na parterze, ale jednocześnie nie przekraczającym powierzchnią użytkową 140 metrów kw. Przy jednoczesnym marzeniu o dużym salonie, nie było to łatwe, ale udało się. Do projektu wprowadziliśmy kilka zmian - zmniejszyliśmy szerokość wykuszu, przestawiliśmy trochę kominek,
    ...
    Tagi - katalog słów kluczowych: z500 z178 Edytuj Tagi
    Kategorie
    Dzienniki Budowy na Forum