dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
View RSS Feed

swierol

  1. Okna

    Okna wjechały w listopadzie ubiegłego roku. Niestety kilka nieudanych prób dodania nowego wpisu w dzienniku totalnie mnie zniechęciły i zaprzestałem tego "procederu" Byłem dziś ciekaw czy coś się zmieniło i miła niespodzianka. A więc okna z WITRAŻA na profilu TROCAL MD72. Wszystkie okna w zakresie Uw=0,69-0,82. Już gdzieś pisałem na forum, że gdyby zgrzewy były ładniej zrobione to wszystko byłoby lux. Nie jest źle ale widziałem ładniejsze, może to po prostu kwestia ...

    Updated 14-11-2021 at 10:43 by swierol

    Kategorie
    Dzienniki Budowy na Forum
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_1168-kopia.jpg
Wyświetleń:	110
Rozmiar:	98,8 KB
ID:	458185  
  2. Dach jest.

    No i w końcu stało się. Dach złożony na gotowo. Blachodachówka od Glika wzór Estima RAL 9005 HPS200 wyglada moim zdaniem bardzo dobrze. Do tego doszły rynny błyszczące srebrne. Trochę się bałem tego połączenia ale ogólnie nawet dekarz stwierdził, że do czarnych dachów będzie polecał. Musze jeszcze domalować kilka elementów przed zimą. W między czasie kupiłem od kuzyna styropian na połowę domu bo mu zostało.
    Pod koniec listopada wjadą okna
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_1650.jpg
Wyświetleń:	275
Rozmiar:	95,5 KB
ID:	449225   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_7825.jpg
Wyświetleń:	248
Rozmiar:	93,5 KB
ID:	449226   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_6446.jpg
Wyświetleń:	238
Rozmiar:	94,0 KB
ID:	449227  
  3. C.D.

  4. Wjechała więżba

    No i tak. Wjechała więźba a z nią kilka nowych problemów ale od początku. Umówiłem się z ekipą na godzinę siódmą rano. Przyjechali punktualnie, wysypało się 6 chłopa z samochodu i do boju. Trochę im się zeszło z murłatami bo 15mb odcinki składane było z 4 kawałków. Później przymierzanie krokwi. Padło pytanie od majstra czy zostawiamy 25* jak w projekcie czy mieniamy na troszkę większy? Jak bym mógł dałbym nawet 20* więc nic nie zmienialiśmy. Następny etap jętki. ...

    Updated 15-09-2020 at 07:20 by swierol

    Kategorie
    Dzienniki Budowy na Forum
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_8126.jpg
Wyświetleń:	189
Rozmiar:	93,3 KB
ID:	448156  
  5. Drewno

    Cześć po dłuższej przerwie. Na działce nic się nie działo prócz koszenia trawy, która w tym roku rośnie jak szalona. W zeszłym sezonie o tej porze było "żółto".
    Kilkanasnie dni temu wjechało drewno na cały dach.
    - wieźba, łaty, kontrłaty
    - deskowanie 4m x 14cm
    - nadbitka świerkowa 19mm.

    Nadbitka jest już dwukrotnie pomalowana. Użyłem do tego oleju lnianego 10L + puszka 0,75 lakierobejcy chyba w kolorze orzech. Olej ściemniał ...
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	image0.jpg
Wyświetleń:	191
Rozmiar:	20,0 KB
ID:	447595   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	image1.jpg
Wyświetleń:	182
Rozmiar:	20,3 KB
ID:	447596   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	image2.jpg
Wyświetleń:	177
Rozmiar:	19,8 KB
ID:	447597   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_1001.jpg
Wyświetleń:	181
Rozmiar:	68,5 KB
ID:	447598  
Strona 1 z 5