dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
View RSS Feed

Dzienniki Budowy na Forum

Wpisy bez kategorii

  1. Kubełki

    Cześć,
    Po dwukrotnym nałożeniu kleju z siatką na styropian "aqua" miałem to już tak zostawić lub jeszcze na to nałożyć jakąś masę izolacyjną. Jednak po obserwacja u znajomych postanowiłem zastosować folie kubełkową. Koszt śmieszny bo za dwie rolki 20mb zapłaciłem 80,00 zł. Narazie zamocowałem ją tylko na wkręty z podkładkami a jeszcze dokupię jakieś wkręty z większym gwintem lub te dedykowane zamocuje w połowie wysokości. Jak widać na zdjęciu styropian ...
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_0929.jpg
Wyświetleń:	212
Rozmiar:	69,2 KB
ID:	444230   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_0930.jpg
Wyświetleń:	199
Rozmiar:	71,0 KB
ID:	444231  
  2. Mały kroczek

    Cześć.
    Przyszedł czas na kolejny mały krok na budowie. Tak jak wspominałem wcześniej brat cioteczny ma mały przestój w wykończeniach i zaproponowałem mu, żeby zrobił mi izolacje fundamentów. Na chwile obecna wygląda tak jak na zdjęciu, styropian aqua 15cm. W przyszłym tygodniu będzie to zaciągnięte dwa razy siatką i klejem. Zastanawiam się czy jeszcze na zewnątrz nie pomalować jaką masą hydroizolacyjną (nie dysperbitem) ale naprawdopodobniej odpuszczę. Zdjęcie ...

    Updated 05-05-2020 at 15:55 by swierol

    Kategorie
    Dzienniki Budowy na Forum
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_0920.jpg
Wyświetleń:	167
Rozmiar:	79,9 KB
ID:	443759   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_0923.jpg
Wyświetleń:	174
Rozmiar:	72,8 KB
ID:	443760  
  3. Izolacja przeciwwilgociowa

    Hej.
    Za kilka dni wpadnie do mnie na działkę kuzyn zrobić izolację termiczną fundamentów. W garażu już czeka styropian aqua gr. 15cm i jeszcze musze kupić siatkę i klej do zaciągnięcia. Styropian będzie bez kombinowania układany po długości czyli na wysokość 50cm.
    Wcześniej musiałem pomalować fundament izolacją przeciwwilgociową. Wolna sobota, wziąłem znajomego, kilka bezalkoholowych i w drogę. Byłem zdecydowany kupić jakiś dysperbit do tego celu ale w tygodniu ...
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_0915.jpg
Wyświetleń:	147
Rozmiar:	59,3 KB
ID:	443188  
  4. Pytanie o izolacje.

    Cześć,
    Przed rozpoczęciem budowy przeczytałem przynajmniej kilka wątków na temat izolacji poziomej i pionowej fundamentów, przeciwwilgociowej i cieplnej. Na każdej budowie jednak sytuacje wygląda trochę inaczej.
    Widoczne na zdjęciach trzy warstwy bloczków leżą bezpośrednio na ławie fundamentowej wysokiej na ok 90cm. Poziom tej ławy jest niemal równy wysokości terenu do okoła domu, tylko od przodu jest zagłębiony może 15cm.
    Nie mam zamiaru obsypywać domu ...
  5. Póki co szczyty.

    Cześć. To jest stan na dzień wczorajszy, dzisiaj Panowie dalej rzeźbili ściany działowe oraz ściany tarasu.
    Jutro muszę kupić końcówki bloczków. W sumie ceramiki by mi troszkę zostało ale postanowiłem, że jednak postawię od razu ściankę rozdzielającą wiatrołap i kuchnię a do tego braknie mi może kilkunastu sztuk. Do tego muszę domówić chyba całą paletę bloczków N12. W sumie dobrze, że żadne końcówki nie będą mi się walały po placu budowy. Wiem, wiem, ...
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_0891.jpg
Wyświetleń:	181
Rozmiar:	49,1 KB
ID:	441959   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_0892.jpg
Wyświetleń:	179
Rozmiar:	54,1 KB
ID:	441960   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_0894.jpg
Wyświetleń:	161
Rozmiar:	44,6 KB
ID:	441961   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_0895.jpg
Wyświetleń:	169
Rozmiar:	52,1 KB
ID:	441962  
Strona 2 z 5