dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
View RSS Feed

Dzienniki Budowy na Forum

Wpisy bez kategorii

  1. C.D.

    Chyba można wkleić tylko 5 zdjęć na raz.
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_0886.jpg
Wyświetleń:	149
Rozmiar:	53,3 KB
ID:	441831   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_0882.jpg
Wyświetleń:	155
Rozmiar:	54,4 KB
ID:	441832  
  2. Ściany...

    No i ruszyła budowa ścian. Same pustaki nie sprawiały większych komplikacji, choć jak to mój majster powiedział, że na krótszych bloczkach jest łatwiej utrzymać linię prostą ścian. Ceramika jak to ceramika nie jest idealnie prosta.
    Cieszę się bo udało się tak wyprowadzić wysokości ścian, że w podłogę będę wsadzić 18cm styropianu a nie jak to było w projekcie 12cm. Poziom "0" będzie się znajdował na wysokości pierwszej lini pustaków.
    Nie obeszło ...
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	2.jpg
Wyświetleń:	143
Rozmiar:	97,1 KB
ID:	441826   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	front.jpg
Wyświetleń:	140
Rozmiar:	52,9 KB
ID:	441827   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_0881.jpg
Wyświetleń:	140
Rozmiar:	54,9 KB
ID:	441828   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_0871.jpg
Wyświetleń:	139
Rozmiar:	51,2 KB
ID:	441829   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_0885.jpg
Wyświetleń:	133
Rozmiar:	52,4 KB
ID:	441830  

  3. Kolejne kilka dni...

    Dwa tygodnie temu przywieźli mi pustaki. Koniec końców wybrałem E3 500. Kilka rozmów z konstruktorem i na wszystkie ścianki działowe zamówiłem silikat N12 i obejdzie się bez części wieńców w środku. Podobno na początku marca ma wejść ekipa.
    Wczoraj pogoda dopisała, przyjechał kolega ze sprytnym sprzętem i kopaliśmy rurę doprowadzającą wodę do domu. Wyszła mała lipa bo rura, którą wkopał wykonawca fundamentu okazała się 2mb za krótka i musiałem ją łączyć ...
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_0837.jpg
Wyświetleń:	34
Rozmiar:	96,6 KB
ID:	440937   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_0849.jpg
Wyświetleń:	25
Rozmiar:	95,5 KB
ID:	440938   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_0848.jpg
Wyświetleń:	19
Rozmiar:	96,6 KB
ID:	440939  
  4. Dach, pokrycie-wycena

    Jestem kilka dni po otrzymaniu wyceny dachu. Kompletnie robocizna razem z materiałem (drewno, blacha itd). Domyślałem się tego, że troche wymyślam ale raczej nigdy nie byłem jednym z tego owczego pędu. Chciałem mieć deskowanie, na tym membrane i nadbietkę. Chciałem mieć również dachówkę ale juz teraz nie będę kombinował ze zmianą przekroju więźby. Dachu jest 144m2, wyszło prawie równo 30tys.
    Blacha, obróbki, wyłaz, rynny itd - 10800
    Drewno (więźba, łaty, ...
  5. Mały kroczek.

    Cześć.
    Pogoda jest jak jest więc specjalnej przerwy w budowlance nie widać. Pojeździłem trochę po składach, popytałem i w końcu podjąłem decyzje.
    Ściany zewnętrzne grubości 25cm, wewnętrzne ściany nośne gr. 18cm, działówki gr. 12cm. Generalnie pomieszanie z małym poplątaniem. Byłem zdecydowany na silkę między innymi z powodu największej dostępności gr. 18cm. Jednak jak policzyłem materiał to różnica między silką a obecną koncepcją ( o której zaraz ...
Strona 3 z 5