dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
View RSS Feed

Kalic

 1. Dom mały ale własny

  Przedwczoraj zainstalowano mi przyłącze kanalizy do działki. Wczoraj ogrodzono (wreszcie) działkę w całości. Na pytanie czy otwory okienne i drzwiowe będą zabite deskami na czas zimy dostałem informację, że nie. Dziwne, muszę to uzgodnić z kierbudem bo śnieg będzie nawiewany do środka.
  Gorzej z dachem - wciąż nie został ruszony montaż dachówki. Po kilku rozmowach z właścicielem firmy budowlanej i kilku "mogę tylko przeprosić za opóźnienie" mam wrażenie, ...
 2. Dom mały ale własny

  Krótka wizyta na placu budowy aby sprawdzić czy w ogóle coś się dzieje i takie oto widok ściany, która była już poprawiana

  Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20191210_152310.jpg
Wyświetleń:	51
Rozmiar:	73,5 KB
ID:	438058

  Normalnie, mam wrażenie, że ktoś się uwziął na mnie i robi mi specjalnie pod górkę. Bo niby nic a kolejne odłamki ceramiki irytują.
 3. Dom mały ale własny

  Pod koniec zeszłego tygodnia powstała więźba, w piątek została pokryta membraną Corotop Red Strong. Poszczególne pasy nie są ze sobą sklejone (co wydało mi się trochę dziwne) ale dziś rozmawiałem z kierbudem i ponoć tak ma być (90% dachów nie ma sklejonych ze sobą części membrany).
  W międzyczasie przyjechała dachówka. Wienerberger Koramic. Falowana, niby atracytowa ale jak dla mnie ciemnobrązowa.
  Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	PL_MKT_PSH_KOR_ALEGRA9_Antracytowa_Ang.jpg
Wyświetleń:	10
Rozmiar:	6,1 KB
ID:	437726
  Wczoraj zmiana na płaską, ...
 4. Dom mały ale własny

  Obecnie stan prac wygląda następująco:
  1/ BUDOWA - zdjęto szalunki na piętrze, podpórki i stemple. Na placu boju pojawiła się więźba dachowa-znakiem tego w tym tygodniu zacznie się kolejny etap tj. dach.
  2/ SPRAWY OKOŁOBUDOWLANE:
  - okna wciąż na etapie wyboru ale prawdopodobnie OKNOPLAST seria Winergetic Standard. Do tego rolety zewnętrzne - koszy ok. 30tys. zł - cena promocyjna do połowy grudnia. Czekam jeszcze tylko na wycenę od znajomego znajomego.
  ...
 5. Dom mały ale własny

  Wczoraj wybrałem się na budowę i, zgodnie z informacją od właściciela firmy budowalnej, zalany został beton na piętrze. Czyli teraz ok. 2 tygodnie czekamy i zacznie powstawać dach. Jeśli się uda, to do połowy grudnia SSO będzie gotowy. Taki mały, mikołajkowy prezent.
  Ze spraw przyszłościowych – do końca listopada chcę już wybrać dostawcę i uzgodnić termin montażu okien. Do tego znajomy znajomego ma firmę, która oferuje sprzedaż i montaż rekuperacji i pomp ciepła ...
Strona 1 z 7