dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+

Komentarze

  1. Avatar juwicz
    Cytat Napisał swierol
    Płaska ładna ale pod każdy dach pasuje co innego
    Nam pasuje
  2. Avatar swierol
    Rzeczywiście, jak ta falowana była antracytowa to ja jestem jak Jordan Płaska ładna ale pod każdy dach pasuje co innego
  3. Avatar juwicz
    Słuszna decyzja, płaska jest super
  4. Avatar Kalic
    Teraz też mi się wydaje, że duży . Ale ma 99m2 pow. użytkowej + pomieszczenie gosp. oraz garaż.
  5. Avatar Paulina 1
    On maly chyba duży
  6. Avatar Paulina 1
    Witam zna pan dobrego architekta budowy w Wieliczce albo Kraków kierownika budowy taniego
  7. Avatar Paulina 1
    Witam, czy zna pan dobrego architekta budowy w Wieliczce albo Kraków kierownika budowy taniego
  8. Avatar swierol
    DRAMAT! Inwestujesz w niby "hi-end" na rynku a okazuje się, że dostajesz niczym nie różniące się bloczki za kilka złotych mniej.
    Fajny ten system bo nie generuje bałaganu na budowie ale patrząc na te bloczki to chyba nie są tego warte.
  9. Avatar Kalic
    Cytat Napisał swierol
    Lux to wygląda. Ale te bloczki są parszywie krzywe. Domyślam się, że sciana była tzrymana do równości z jednej strony.
    Opaska żwirowa. Masz "trudny" teren?
    W kwestii terenu to według badania goelogicznego na obszarze posadowienia: "grunty rodzime, spoiste, występujące w postaci warstwowanego kompleksu glin piaszczystych do silnie piaszczystych. Występujące warstwowanie to w przewadze piaski gliniaste."

    Co do bloczków to wydaje mi się, że, tak jak piszesz, miały być równane do jednej strony.
  10. Avatar swierol
    Lux to wygląda. Ale te bloczki są parszywie krzywe. Domyślam się, że sciana była tzrymana do równości z jednej strony.
    Opaska żwirowa. Masz "trudny" teren?
  11. Avatar juwicz
    U mnie trwało 18 miesięcy i skończyło się na wizytach u Dyrektora... Gdybym od tego zaczął zamiast wierzyć w zapewniania, że zaraz podłączą, to pewnie byłoby szybciej. Bo przecież te 60 metrów przekopali w jeden dzień...
  12. Avatar juwicz
    Ja jestem zadowolony z wykonawcy mojego domu. A mimo to gdybym budował z nimi kolejny dom, to kierownik budowy byłby mój (najchętniej ten sam )
  13. Avatar EverFrost
    7 miesięcy??!! Jak daleko masz do pociągnięcia ten prąd?
  14. Avatar juwicz
    W przypadku kanalizacji nie zwlekaj za długo, bo w zimie nie podłączysz
  15. Avatar gitbejbe
    nie ty jeden. Trudno jest dzisiaj dorwać architekta który faktycznie będzie Tobą zainteresowany. Korzystałem z usług 3 różnych i nigdy nie obyło się bez prowadzenia za rękę. Kasy biorą nie mało, a jeszcze potrafią rzucić tekstem "jak ja mam to niby zrobić". Zawsze sam musiałem się domyślać co jak ma być zrobione, zero pomocy czy własnej inicjatywy, byle szybko zrobić i wziąć kasę. A najlepiej to w ogóle nic nie zrobić, bo przecież kierownik budowy tez może nanosić zmiany w pewnym zakresie. Może akurat mamy pecha, ale fakt faktem nie znam u siebie nikogo kto byłby zadowolony z takich usług. Wiem że to chore, ale zadbaj aby konstrukcyjnie było ok i po twojej myśli, resztę faktycznie zawsze można zmienić już podczas budowy. Powodzenia i wytrwałości : )
  16. Avatar Kalic
    Cytat Napisał swierol
    Więc w końcu nie będzie rekuperacji? Widze, że w wycenie masz budowę kominów wentylacyjnych. A co będziesz miał na dachu? Dachówkę czy blachodachówkę? Jeśli się zdecydujesz na membranę to najlepiej taka z najwyższej półki.
    Kurde teraz jest taki kiepski moment na rozpoczynanie budowy.... Wszystko jest tak bardzo przewartościowane, ze szok. Ten sam bloczek Ytong rok temu był kilka złotych tańszy... Masakra.
    rekuperacja będzie ale jednocześnie muszę zainstalować kominek z płaszczem wodnym stąd ten komin ...
    co do dachu kwestia do ustalenia z budowlańcami ale raczej dachówkę
  17. Avatar swierol
    Więc w końcu nie będzie rekuperacji? Widze, że w wycenie masz budowę kominów wentylacyjnych. A co będziesz miał na dachu? Dachówkę czy blachodachówkę? Jeśli się zdecydujesz na membranę to najlepiej taka z najwyższej półki.
    Kurde teraz jest taki kiepski moment na rozpoczynanie budowy.... Wszystko jest tak bardzo przewartościowane, ze szok. Ten sam bloczek Ytong rok temu był kilka złotych tańszy... Masakra.
  18. Avatar Aydin
    Lepiej budować niż kupować. Gotowe praktycznie nigdy nie będą warte ceny, jaką zapłacisz. Bardzo często wychodzą ukryte wady lub konieczność dużych remontów. Rzadko zdarza się także, aby wkład pomieszczeń był idealny dla Was. Skoro wśród tysięcy gotowych projektów nie znaleźliście idealnego, to na pewno nie znajdziecie takiego wśród kilkudziesięciu gotowych. Chodzi mi o oferty odpowiadające Waszym założeniom (metraż, piętra, garaż itp.), a nie wszystkie dostępne na rynku.
    Co do drogi, to wszystko powinno być zawarte w księgach wieczystych. Podpisując umowę u notariusza to on ma obowiązek sprawdzenia stanu prawnego działki i wyraźnie poinformować Cię o nich. Jeśli było to w jakikolwiek sposób niejasne, to albo notariusz nie dopełnił obowiązków albo sprzedający ukrył ten fakt w złej wierze albo istnieje błąd w księgach wieczystych (mało prawdopodobne). Walcz o to teraz, bo w przyszłości mogą z tego wyniknąć nieprzewidziane problemy.
  19. Avatar Aydin
    Koszty dość normalne. Może nie najniższe, ale też nie jakieś kosmiczne. Przyzwyczaj się do takich kwot, a w przypadku budowy przygotuj się na dodatkowe 20-30% więcej niż wyjdzie z kosztorysu. To norma.
  20. Avatar Aydin
    Witaj. Jeśli PC PW będzie jedynym źródłem ogrzewania, to faktycznie może być ciężko. PC PW ma sprawność ładną tylko na papierze. W rzeczywistości w okresie największego zapotrzebowania (czyli zimą) ma najniższą sprawność, a więc będzie musiała dogrzewać wodę grzałką elektryczną, a to już duży koszt eksploatacyjny. Jeśli masz gaz i będziesz na nim gotować (jaka kuchenka?) to nie wahałbym się ani chwili i szedł w gaz.
Strona 1 z 2