dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
View RSS Feed

Kalic

  1. Dom mały ale własny

    Krótka wizyta na placu budowy aby sprawdzić czy w ogóle coś się dzieje i takie oto widok ściany, która była już poprawiana

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20191210_152310.jpg
Wyświetleń:	91
Rozmiar:	73,5 KB
ID:	438058

    Normalnie, mam wrażenie, że ktoś się uwziął na mnie i robi mi specjalnie pod górkę. Bo niby nic a kolejne odłamki ceramiki irytują.
  2. Dom mały ale własny

    Pod koniec zeszłego tygodnia powstała więźba, w piątek została pokryta membraną Corotop Red Strong. Poszczególne pasy nie są ze sobą sklejone (co wydało mi się trochę dziwne) ale dziś rozmawiałem z kierbudem i ponoć tak ma być (90% dachów nie ma sklejonych ze sobą części membrany).
    W międzyczasie przyjechała dachówka. Wienerberger Koramic. Falowana, niby atracytowa ale jak dla mnie ciemnobrązowa.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	PL_MKT_PSH_KOR_ALEGRA9_Antracytowa_Ang.jpg
Wyświetleń:	16
Rozmiar:	6,1 KB
ID:	437726
    Wczoraj zmiana na płaską, ...
  3. Dom mały ale własny

    Obecnie stan prac wygląda następująco:
    1/ BUDOWA - zdjęto szalunki na piętrze, podpórki i stemple. Na placu boju pojawiła się więźba dachowa-znakiem tego w tym tygodniu zacznie się kolejny etap tj. dach.
    2/ SPRAWY OKOŁOBUDOWLANE:
    - okna wciąż na etapie wyboru ale prawdopodobnie OKNOPLAST seria Winergetic Standard. Do tego rolety zewnętrzne - koszy ok. 30tys. zł - cena promocyjna do połowy grudnia. Czekam jeszcze tylko na wycenę od znajomego znajomego.
    ...
  4. Dom mały ale własny

    Wczoraj wybrałem się na budowę i, zgodnie z informacją od właściciela firmy budowalnej, zalany został beton na piętrze. Czyli teraz ok. 2 tygodnie czekamy i zacznie powstawać dach. Jeśli się uda, to do połowy grudnia SSO będzie gotowy. Taki mały, mikołajkowy prezent.
    Ze spraw przyszłościowych – do końca listopada chcę już wybrać dostawcę i uzgodnić termin montażu okien. Do tego znajomy znajomego ma firmę, która oferuje sprzedaż i montaż rekuperacji i pomp ciepła ...
  5. Dom mały ale własny

    Wczoraj, po prawie godzinnym spotkaniu na budowie, udało się uzgodnić sposób wykonania modyfikacji (schody drewniane zamiast betonowych, ścianka działowa kuchnia-salon, itp.). No i miła niespodzianka po przyjeździe na budowę - dziury i większe ukruszenia zatkane pianką.

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20191029.jpg
Wyświetleń:	60
Rozmiar:	94,9 KB
ID:	436491

    Planowo - do końca października wykonanie ścian nośnych na piętrze, pierwszy tydzień listopada zalanie betonem i w połowie listopada zacznie (?) powstawać dach.

    Updated 30-10-2019 at 08:12 by Kalic

    Kategorie
    Dzienniki Budowy na Forum
Strona 2 z 8