dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
View RSS Feed

Maco

  1. Macówka

    Pierwszy etap zakończony, czas podsumować koszty i czas.
    Opóźnienie względem moich ambitnych planów jest równe 3-4 tygodnie !!! :). Na razie nie mamy żadnego noża na karku względem przeprowadzki (oprócz może widma 22% VAT-u) to opóźnienie jest tylko nauczką do dalszego planowania.

    Teraz koszty:

    45 121,10 fundament i podłogowe c.o.
    03 205,72 projekt
    02 826,94 przyłącza
    01 589,06 Gruntowy Wymiennik Ciepła
    01 183,69 ...
  2. Macówka

    2003 wrzesień tydzień 3

    W niedzielę okazuje się, że ekipa sąsiada nie będzie miała czasu na zalanie mojej płyty ! Poza tym ekipa twierdzi, że nie da się zalać betonem tak, żeby było równo pod terakotę. To samo twierdził mój kierownik budowy znacznie osłabiają cmoją wiarę, że można.
    Pilnie zaczynam szukać innej i znajduję przez Legalett wykonawcę ich fundamentów, który akurat ma wolne 1,5 dnia i za "małą" ;) opłatą zaleje moją płytę. ...
  3. Macówka

    2003 wrzesień tydzień 2

    Układam rury systemu grzewczego. W sumie nieźle idzie, ja mierzę i układam a teść przycina rury. W dwa dni mamy ułożone całe ogrzewanie i dwa agregaty. Pod rury podkładam pięciocentymetrowe podkładki ze styropianu tak aby rury zbnalazły się w połowie płyty fundamentowej (na grubości). Na rury kładziemy siatkę zbrojenia górnego i znowu to wiązanie...
    Na poniedziałek jest umówiona ekipa, któr apracuje u sąsiada, że będzie zalewać ...
  4. Macówka

    Ze zdjęciami z budowy jest taki kłopot, że nagrywam postępy na kamerę a nie mam czasu uruchomić systemu wczystywania obrazów z kamery do komputera.
    Wczoraj był u mnie alexsoft i zrobił kamerką cyfrową parę zdjęć, więc jest co publikować. Na razie jedno ale będzie przywyać:
    zdjęcia z budowy.: http://www.szalega.com/dom/dom_zdjecia.html
  5. Macówka

    2003 wrzesień tydzień 1

    Wszystkie instalacje wyprowadzone i rury powkopywane. Przyjechały elementy legalettu i cały tydzień była zabawa ze składaniem. Najpierw elementy brzegowe. Ważna rzecz, żeby złapać poziomy i żeby nie było dużych różnic w "wysokości". Nie udało mi się wypożyczyć niwelatora więc miezryłem tzw szlaufwagą. Najpierw narożniki mocowane na zaprawę a potem elementy brzegowe łączą narożniki. Poszło chyba z 10-15 taczek zaprawy ...
Strona 1 z 3