dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
View RSS Feed

Maco

  1. Macówka

    2003 sierpień tydzień 4

    Wkopałem rurę na doprowadzenie głównego kabla zasilającego i rurkę (peszel) na kabel sygnałowy i zasilający do furtki i bramy wjazdowej (skrzynka elektryczna w granicy będzie bardzo blisko bramy).
    Drenaż opaskowy
    "Fundament" to na razie dół zasypany piaskiem (zagęszczonym) w miarę równo. Na zewnętrznym obrysie budynku wykonałem dwumetrowej długości 10% spadek (na zewnątrz). Troche było mierzenia (bardzo dobrze nadały się ...
  2. Macówka

    2003 sierpień tydzień 3

    Wymyśłiłem sobie, że będę miał instalację szarej wody w domu. W związku z tym muszą być jakby dwie kanalizacje. Jedna "fekalna" odprowadzająca ścieki z sedesów, pissuaru, kratek ściekowych i kuchni do szamba i druga "szara" odprowadzająca "ścieki" z wanny, pryszniców i umywalek łazienkowych do zbiornika, skąd będą one wykorzystywane do spłukiwania sedesów. Zaprojektowałem obie instalacje, zakupiłem ksztatłki ...
  3. Macówka

    2003 sierpień tydzień 2

    Znalazłem w miarę tani piasek... 500 ton weszło w wykop (i trochę nawet wystaje :) ) w dwa dni. Wypożyczyłem zagęszczarkę i sam z rodzicami zagęszczałem każde kolejne 20cm warstwy zasyppywanego wykopu. W sumie frajda ale czasanmi czas się dłużył za sterami zagęszczarki... ;)

    Geodeta wytyczył narożniki i "moje" wytyczenie okazało się trafne w 75% (6 z 8-śmiu). Te dwa kiepskie można łatwo poprawić... :-? ...
  4. Macówka

    2003 sierpień tydzień 1

    zanim się wyleje płytę muszę przygotować wszystkie instalacje.
    Energetyka.
    Mam skrzynkę w granicy. Kupiłem 20m kabla energetycznego 5x10mm2 i wkopałem go "od skrzynki" do mniej więcej miejsca gdzie w domu będzie wewnętrzna skrzynka.
    Woda.
    Na działce jest zbudowane ujęcie tymczasowe. Kupiłem 9m rury PE 40mm, zlikwidowałem tymczasowe ujęcie i przedłużając rurę w ziemii (było głęboko, bo prawie 2m ...
  5. Macówka

    2002 lipiec
    Jest pozwolenie na budowę ! Po uprawomocnieniu i odczekaniu 7 dni od zgłoszenia ZACZYNAMY !
    Koparko-ładowarka wybrała 200m3 ziemii pod płytę fundamentową (7zł/m3). Trzeba było tak dużo, bo badania geotechniczne wykazały dość głęboką warstwę humusu (do 0,9m).
    Teraz szukamy dużo taniego piasku... :) i pospółki.


    Projekt.: http://www.szalega.com/dom/dom.html
    Komentarze.: http://www.murator.com.pl/forum/view...=143524#143524
Strona 2 z 3