dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+

Komentarze

  1. Avatar juwicz
    Pamiętaj, że koszt płyty fundamentowej zawiera:
    • odpowiednią izolację cieplną od gruntu
    • rozprowadzenie rur kanalizacyjnych
    • ewentualne rozprowadzenie instalacji wodociągowej
    • powierzchnia płyty jest już gotową warstwą do ułożenia podłogi
    • konstrukcję nośną dla ścian (w sumie najważniejsze )
  2. Avatar rabarbar1
    Cytat Napisał juwicz
    Wybór między płytą fundamentową a ławami, to nie jest tylko kwestia ceny. W przypadku tradycyjnych ław trudno jest uzyskać tak dobrą izolację cieplną i brak mostków cieplnych, jak przy wyborze płyty fundamentowej. Właściwe wykonanie płyty fundamentowej (niestety) kosztuje. Ja sprawdzałem ceny u 3 wykonawców (też raczej znanych) i przy moich 146 m2 (po przeliczeniu na fundament 160-180 m2) wyszło u wszystkich podobnie, w granicach 60 tys. zł. Zawsze można dać cieńszy styropian albo EPS zamiast XPS, ale oszczędności duże nie będą.
    Ja bym się natomiast zastanawiał, czy pod garaż też płyta fundamentowa. Z punktu widzenia budynków energooszczędnych garaże powinno się oddzielać cieplnie od samego budynku.
    Cześć.
    Rozumiem, że wybrałeś płytę. Porównywałeś cenę fundamentów z ław do swojego projektu? Jakiej wielkości kwotowo różnica była jeśli można wiedzieć?
    Co do osobnego fundamentu dla garażu, pytanie czy to nie będzie wtedy inaczej osiadać i nie pojawią się pęknięcia na styku garaż-reszta budynku? Troszkę bał bym się łączenia dwóch różnych technologii fundamentów w jednym budynku.
  3. Avatar juwicz
    Wybór między płytą fundamentową a ławami, to nie jest tylko kwestia ceny. W przypadku tradycyjnych ław trudno jest uzyskać tak dobrą izolację cieplną i brak mostków cieplnych, jak przy wyborze płyty fundamentowej. Właściwe wykonanie płyty fundamentowej (niestety) kosztuje. Ja sprawdzałem ceny u 3 wykonawców (też raczej znanych) i przy moich 146 m2 (po przeliczeniu na fundament 160-180 m2) wyszło u wszystkich podobnie, w granicach 60 tys. zł. Zawsze można dać cieńszy styropian albo EPS zamiast XPS, ale oszczędności duże nie będą.
    Ja bym się natomiast zastanawiał, czy pod garaż też płyta fundamentowa. Z punktu widzenia budynków energooszczędnych garaże powinno się oddzielać cieplnie od samego budynku.
  4. Avatar juwicz
    My zdecydowaliśmy się na wiatę zamiast garażu. A płyta fundamentowa wcale nie musi być droższa - za to jest cieplejsza
    Powodzenie w budowie!