dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
View RSS Feed

Dom na wąską działkę, tani w budowie.

 1. Czerwiec 2018 cz1

  Najbliższa przeszłość:
  Mamy 5 czerwca. Od ostatniego wpisu minął miesiąc. W tym czasie załatwiałem następujące tematy.
  1. Jestem po wstępnej rozmowie z ekipą budowlaną. Ekipa jest sprawdzona, więc nie chcę kombinować i szukać innej. Jeśli się wyrobię z formalnościami, panowie mogą rozpocząć od lipca/sierpnia (jeden z klientów im odpadł). Cena robocizny (stan surowy otwarty - robocizna) została ustalona.
  2. Podpisałem umowę z projektantem. To, o czym ...

  Updated 05-06-2018 at 11:26 by rabarbar1

  Kategorie
  Dzienniki Budowy na Forum
 2. Maj cz2

  Najbliższa przeszłość:
  1. Dzisiaj jest 12 maj. Zgłoszenie projektu przepustu przez rów melioracyjny do Wód Polskich składałem 9 kwietnia. Zatem można uznać, iż mój projekt (odręcznie, długopisem naszkicowany) został zaakceptowany, gdyż minęło właśnie 30 dni, w ciągu których ów urząd miał czas na ewentualne wnioski o uzupełnienie lub sprzeciw.
  Zatem kilka stówek w kieszeni, gdzie nie dałem zarobić projektantowi.

  2. Wreszcie podjąłem "męską" ...
 3. Majówka 2018

  Najbliższa przeszłość:
  1. Kolejne pismo od Orange'a. Proszą o potwierdzenie prawa własności do działki.
  Jeszcze tego samego dnia złożyłem w ich biurze podawczym odpowiedź z numerem księgi wieczystej. Na szczęście mam po drodze z pracy, więc nie wydaję na znaczki
  2. Jestem po wstępnych rozmowach na temat wykonania płyty fundamentowej. (pomimo że podjąłem decyzję o ławach postanowiłem firmie dać szansę na przekonanie mnie). Wycena podobna do tej, którą ...

  Updated 29-04-2018 at 08:37 by rabarbar1

  Kategorie
  Dzienniki Budowy na Forum
 4. Kwiecień 2018 cz.3

  Najbliższa przeszłość:
  1. W dniu wczorajszym tj. 20.04.2018 odebrałem mapę do celów projektowych. Z tego co wyczytałem, będzie ona potrzebna do wykonania planu zagospodarowania terenu przez projektanta z bilansem powierzchni biologicznie czynnej.
  Z kolei plan ten jest ostatnią składową dokumentacji niezbędnej do odrolnienia działki (wypis z ewidencji gruntów, wypis z MPZP, projekt zagospodarowania działki z bilansem).
  2. Trzy dni temu tj. 18.04.2018 podpisałem ...

  Updated 21-04-2018 at 08:19 by rabarbar1

  Kategorie
  Dzienniki Budowy na Forum
 5. kwiecień 2018 cz.2

  Dzisiaj popchnąłem do przodu dwa tematy.

  1. Złożyłem ponownie wniosek (przez formularz na stronie Taurona - tak jak poprzednio) o warunki przyłącza i umowę do energetyki.
  Zmieniły mi się dane, więc złożyłem nowy wniosek. Mam zamiar podpisać teraz umowę i oczekiwać na podłączenie. Papiery powinienem otrzymać za około 2 tygodnie (tak było poprzednim razem). Zaznaczyłem "prąd docelowy". Ciekawe czy będzie budowlnay czy docelowy...
  2. Dostałem ...
Strona 1 z 3