dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
View RSS Feed

Ratpaw

  1. Dom pasywny w Gdyni - wyburzenie starego pod nowe

    Cytat Napisał Ratpaw Zobacz post
    Ostanie kilka dni spędziłem na szukaniu zdjęć z początków budowy. Tak mi dobrze szło, że postanowiłem posegregować wszystkie zdjęcia na moim dysku twardym. Odkładałem tę czynność latami, a konkretnie ... przez ostatnie 10 lat Świadomość, że trzeba przejrzeć katalogi z 50-cioma tysiącami fotek ciążyła mi niczym miecz Demoklesa. Nadarzyła się jednak okazja uporządkować zbiory, a przy okazji odkryłem niechcący, że budowa domu pomaga utrzymać porządek i dyscyplinę
    ...
  2. Dom pasywny w Gdyni

    Cytat Napisał Ratpaw Zobacz post
    Uff! Wszedłem w posiadanie działki, teraz już tylko wybudować dom i można wypić browarka na słonecznym tarasie!

    Nie tak szybko!

    Pisałem, że budowa to proces psychologiczny i że wiedza, to moja baza, więc przyjrzyjmy się na czym w lipcu 2017 stałem, co wiedziałem, że wiedziałem a co wiedziałem, że nie wiedziałem

    Na działce stały wtedy dwa domy. Mały, zbudowany w latach '50 dwudziestego wieku, to parterówka zbudowana z tego, co
    ...
  3. Dom pasywny w Gdyni

    Cytat Napisał Ratpaw Zobacz post
    Czym jest budowanie własnego domu.

    Krótka odpowiedź: to proces psychologiczny.

    Nie znam się na psychologii, jestem informatykiem, ale wiem jedno: wszystkie moje problemy z budowami rodziły się w mojej głowie, podobnie jak wszystkie dobrze skutkujące decyzje. Decyzja o budowaniu na nie swojej działce, wbrew cichemu głosowi i zdrowemu rozsądkowi się nie uda albo będzie skutkowała udręką na lata. Zakup działki w odpowiedniej okolicy, dokładne zapoznanie
    ...
  4. Dom pasywny w Gdyni

    Cytat Napisał Ratpaw Zobacz post
    No to zaczynamy

    Jest zima, wieczorami sporo czasu na przemyślenia, doczytanie, dogadanie kolejnej ekipy. Kolega buduje, oczekuje ode mnie jakiegoś opisu procesu budowy, bo sam nie ma o tym pojęcia, a sporo zasłuchał się o nierzetelnych ekipach. Może pomoże jemu i innym opis moich perypetii?

    Muszę od razu napisać, że co prawda mieszkałem i obecnie mieszkam w bloku, ale mieszkałem też w domach, w domu się urodziłem, spędziłem słodkie dzieciństwo
    ...
    Tagi - katalog słów kluczowych: gdynia, pasywny, piwnica Edytuj Tagi
    Kategorie
    Dzienniki Budowy na Forum
Strona 2 z 2