dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
View RSS Feed

Juwiczówka

projekt według naszych potrzeb, na pewno energooszczędny, choć celujemy w parametry pasywności, dla wygody przewidujemy rozwiązania smart home
więcej na stronie www.juwiczówka.pl

  1. Dzień 695. Wymiana nagrzewnicy wtórnej

    Przed wakacjami kolejny mail do wykonawcy wentylacji oraz producenta rekuperacji przyniósł nadzieję na rozwiązanie problemu. Producent wskazał nagrzewnicę modulowaną jako niezbędną dla naszego domu (czy ja o tym nie pisałem do nich rok wcześniej?). Przez całe wakacje próbowałem ustalić z wykonawcą wentylacji sposób wymiany nagrzewnicy. Bezskutecznie. We wrześniu ostatecznie wykonawca (firma Global-Tech) odpisał, że zrobili zgodnie z projektem (choć bez konsultacji z projektantem ...
  2. Dzień 365. Sprawy zawieszone...

    1. PINB po analizie dokumentacji zgłosił brak oświadczenia geodety o budowie obiektu zgodnie z projektem. Dzisiaj dostarczyłem po interwencji u Wykonawcy. Ale nie wystarczy donieść dokumentu - trzeba jeszcze napisać pismo o dostarczeniu... echhh...
    2. Nie czekając na przyjazd elektryka odkręciłem puszkę w garderobie i już po chwili znalazłem kabel, który idzie do następnych gniazdek. Podłączyłem i już mam zasilanie w sypialni
    3. Pozostałe problemy elektryczne poczekają ...
    Tagi - katalog słów kluczowych: elektryka, frapol, globaltech, ogrzewanie, pinb Edytuj Tagi
    Kategorie
    Dzienniki Budowy na Forum
  3. Dzień 350. Potyczki z Frapolem ciąg dalszy

    Przedwczoraj Wykonawca wentylacji ustalił z Producentem rekuperatora, że jednak przyjedzie do nas serwisant. Miałem tylko zadzwonić następnego dnia rano i ustalić pożądany przez nas termin. Zadzwoniłem, ale pracownik Producenta nie był gotów poczynić ze mną żadnych konkretnych ustaleń. Są w trakcie organizacji przyjazdu serwisanta i się odezwą. Wczoraj się nie odezwali, dzisiaj też nie. Moja cierpliwość wyczerpała się. Nie chcę takiego urządzenia, do którego Producent ...
    Tagi - katalog słów kluczowych: brak ogrzewania, frapol, globaltech, rekuperacja Edytuj Tagi
    Kategorie
    Dzienniki Budowy na Forum
  4. Dzień 345. Zadowolony producent rekuperatora

    We wtorek był Wykonawca wentylacji i dokonał sprawdzenia działania. Wyszło jak u mnie, czyli w skrócie urządzenie nie grzeje domu. Po kolejnej wymianie korespondencji jeszcze raz przesłałem wnioski do Producenta:

    1. Ze względu na dużą energooszczędność domu nagrzewnica wtórna o mocy 4000 W wydaje się przewymiarowana.
    2. Rekuperator pracuje optymalnie (ma największy odzysk ciepła) przy najmniejszym przepływie powietrza.
    3. Wymuszanie prawie maksymalnego (ponad 90%) przepływu
    ...

    Updated 21-10-2018 at 22:21 by juwicz

    Tagi - katalog słów kluczowych: energooszczędność, frapol, onyx sky 800, rekuperacja, wentylacja Edytuj Tagi
    Kategorie
    Dzienniki Budowy na Forum
  5. Dzień 330. Sterowanie ogrzewaniem? Bez automatyki budynkowej nie da się...

    W drugiej połowie września zaczęło być chłodniej na zewnątrz. I niestety wewnątrz również Coś musi być nie tak z wentylacją/rekuperatorem: mimo nastawienia temperatury zadanej na poziomie 22 czy 24 stopni przez całą noc temperatura w domu nie wzrosła nawet do 20. No to patrzę, jak pracuje rekuperator:
    • włącza grzałkę wtórną
    • wyłącza grzałkę wtórną przy 2 stopniach powyżej temperatury zadanej
    • włącza bypass, żeby szybciej schłodzić grzałkę (!)
    • wyłącza bypass
    ...
    Tagi - katalog słów kluczowych: frapol, gobaltech, ogrzewanie, onyx sky 800, rekuperator Edytuj Tagi
    Kategorie
    Dzienniki Budowy na Forum