dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+

Komentarze

  1. Avatar juwicz
    Dzięki
  2. Avatar kamilb1987b
    To gratulacje i powodzenia na nowej drodze życia
  3. Avatar ciężkiprzypadek
    Dziękuję świetny jest ...przynajmniej pod względem wyglądu, ale ma jeszcze fajną funkcję, zastawiania tego co na kuchence, kiedy będą goście.
  4. Avatar juwicz
    Ostatecznie dostarczył i zamontował nam producent mebli kuchennych. I to w cenie konkurencyjnej do internetowych. Możemy polecić
    Ale na szybko sprawdziłem i jest np. na Morele w dobrej cenie:
    https://www.morele.net/okap-szafkowy...bk-90-5027523/
  5. Avatar ciężkiprzypadek
    Witaj
    Ważne, że już mieszkacie i do tego pięknie
    Czy mógłbyś mi napisać, gdzie i za ile kupiliście wyciąg w kuchni, taki chowany w wyspie?
    widziałam na yutubie i tam też zostawiłam zapytanie.
  6. Avatar juwicz
    Witam,
    chyba gdzieś mi umknął ten wpis...
    Tak, jesteśmy zadowoleni i możemy z czystym sercem polecić

    Pozdrawiamy
  7. Avatar kamilb1987b
    Zawsze warto wykonawcę w ten sposób sprawdzić.
  8. Avatar juwicz
    Nie robiliśmy, choć obserwacje wskazują, że jest dobrze...
  9. Avatar kamilb1987b
    Niby tak, a robiliście test szczelności czy dopiero będziecie robić?
  10. Avatar juwicz
    Nie były tylko przyklejane taśmą, ale także przybite listwami. Powinny wytrzymać

  11. Avatar kamilb1987b
    Chodzi mi o paroizolację. Płatwie przerywają tą ciągłość bo nie widziałem by folia je jakby opiewała tylko dochodzi do niej. Widać to tak jakby folia do płatwi była przyklejona z jednej i drugiej strony. Na próbę szczelności domku pewnie to wytrzyma ale nie wiem jak z czasem. Jak każda taśma kiedyś może puścić przez co wełna będzie zagrożona zawilgoceniem. Nie wiem też czy przez same płatwie wilgoć nie będzie wchodzić w konstrukcję i jaki to może mieć wpływ.
  12. Avatar juwicz
    Cytat Napisał kamilb1987b
    Czasem mam wrażenie że więcej czasu schodzi na głupie formalności niż fizycznej roboty. Wszystko się powinno załatwiać najlepiej przez internet i w miarę szybko. Ale może kiedyś się doczekamy lepszych czasów.
    Dawno nie zaglądałem, a tu widać że domek prawie gotowy. Mieszkacie już? Jak nie to kiedy przeprowadzka?
    Chciałem jeszcze dopytać o belki w salonie. Jak były mocowane? Przez belki nośne dla krokwi nie szło zachować ciągłości izolacji. Robiliście test szczelności? Jak to przeszło?
    Niestety to nie jest wrażenie... Dom powstał w 6 miesięcy, prąd dociągnęli w 18 miesięcy, kanalizacja jakieś 12 miesięcy. Odbioru jeszcze nie mamy, bo brak papieru z elektrowni i wodociągów o przyłączach.
    Licząc inaczej w listopadzie zaczęliśmy budowę domu (fundamenty nieco wcześniej), w kwietniu dom był gotowy, nadal załatwiamy formalności. To nie jest normalne
    Belki w salonie są ozdobne, przy czym po położeniu izolacji i płyt krokwi w ogóle nie było widać, więc to co widać jest przykręcone do płyt. Ciągłość izolacji zachowana. Natomiast płatwie były częściowo widoczne i teoretycznie mogły tak zostać. Ale widać było ugięcie, więc też zostały przykryte. Tu też zachowano ciągłość izolacji.
  13. Avatar kamilb1987b
    Czasem mam wrażenie że więcej czasu schodzi na głupie formalności niż fizycznej roboty. Wszystko się powinno załatwiać najlepiej przez internet i w miarę szybko. Ale może kiedyś się doczekamy lepszych czasów.
    Dawno nie zaglądałem, a tu widać że domek prawie gotowy. Mieszkacie już? Jak nie to kiedy przeprowadzka?
    Chciałem jeszcze dopytać o belki w salonie. Jak były mocowane? Przez belki nośne dla krokwi nie szło zachować ciągłości izolacji. Robiliście test szczelności? Jak to przeszło?
  14. Avatar juwicz
    Witam, tak jesteśmy zadowoleni W przypadku dodatkowych pytań zapraszamy.
  15. Avatar Piotr 1985
    Witam serdecznie są Państwo zadowoloni z wykonania domu prze firmę heban??? Zdecydowaliśmy się z małżonką na dom szkieletowy i szukamy solidnego wykonawcy.
    Pozdrawiam super dziennik i ładny dom
  16. Avatar Piotr 1985
    Witam serdecznie są Państwo zadowoloni z wykonania domu prze firmę heban??? Zdecydowaliśmy się z małżonką na dom szkieletowy i szukamy solidnego wykonawcy.
    Pozdrawiam super dziennik i ładny dom
  17. Avatar ditomasso
    Witam się!
    Kuchnia przepiękna! Zarówno meble, jak i wysokie pomieszczenie z belkami. Petarda!
  18. Avatar juwicz
    Dzięki, nam też się bardzo podoba
    Mamy 5,46 m. Nie dało się pokazać rzeczywistych belek - ocieplenie je przykryło. Mamy więc imitację, ale przynajmniej z drewna.
  19. Avatar swierol
    Cytat Napisał juwicz
    Na pustyni nie byłoby tak ładnie
    No właśnie. Jedni wolą działkę z drzewami, inni się ich boją. Ja kupiłem może nie pustynię a łąkę i nasadzenia robię sam. Chyba za mojego żywota krzywdy mi nie zrobią. No ale jak będę żył ze 100lat Naturalny cień drzew to piękna sprawa. Nie chodzi o samą ochronę przed słońcem ale towarzyszący temu klimat.
  20. Avatar swierol
    Naprawdę dom wyjatkowej urody
Strona 2 z 6