dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+

Komentarze

  1. Avatar ciężkiprzypadek
    Dziękuję. Nam też się bardzo podoba.
  2. Avatar ciężkiprzypadek
    Dziękuję, no właśnie my chyba mamy za niskie, bo 2,60 m a dach30st i boję się, że to może w naszym przypadku trochę wyglądać jak barakowozy, bo mamy małe rozpiętości ścian ok 6m .
    Chyba też podwyższymy, chociaż to znowu regeneruje wyższe koszty.
  3. Avatar juwicz
    Wysokość ścian 2,7 m. Kąt nachylenia dachu: 25 st. i 26,55 st.
  4. Avatar juwicz
    Dachówka bardzo nam odpowiada. Jest jeszcze grafitowa i szara (http://www.creaton.pl/produkty/dacho...pstadt/planar/). Ceny nie znamy
  5. Avatar ciężkiprzypadek
    Jeżeli mogę spytać, to czy Jesteście zadowoleni z dachówki i czy były też w kolorze jaśniejszym? No i jaka cena była za m2?
  6. Avatar ciężkiprzypadek
    Piękne te łazienki, nie mogę się doczekać ich ukończenia
    A jak patrzę na Wasze wyjście tarasowe, to oczami wyobraźni widzę swoje. Będzie bardzo podobne.
    Jaką macie wysokość ścian i jaki kąt dachu?
  7. Avatar juwicz
    Cytat Napisał adam1234567
    Pytanko mam, co to za puszka elektryczna na przedostatnim zdjęciu obok rur wychodzących ze ściany, mam nadzieje, że to nie gniazdo tak blisko baterii?.
    Nie znaleźliśmy lepszego miejsca na gniazdo. Wyżej będzie lustro. Ewentualnie wyżej nad stelażem, ale jeszcze nie wiem, co tam zrobimy A wylewka będzie dalej po lewej, więc nie będzie aż tak blisko.
  8. Avatar adam1234567
    Płyteczki prezentują się ładnie, wrzucaj zdjęcia uwielbiam prace glazurnicze ;D. Pytanko mam, co to za puszka elektryczna na przedostatnim zdjęciu obok rur wychodzących ze ściany, mam nadzieje, że to nie gniazdo tak blisko baterii?.
  9. Avatar juwicz
    Ekipa nakłada dodatkowo gips i szlifuje tylko tam, gdzie nie jest równo. Wrzucę następne zdjęcia, to będzie można sprawdzić
    Płyty są przykręcane co 40 cm.
  10. Avatar adam1234567
    Cytat Napisał mcstefan
    Dokładnie to samo chciałem zapytać - czy nie będzie widać łączenia płyt? I czy te płyty nie powinny być mocowane co 40cm?

    Co do montażu płyt polecam lekturę poniżej:
    http://porady-montera.eu/bledy-montazowe
  11. Avatar mcstefan
    Cytat Napisał adam1234567
    Ja u siebie naciagałem na KG całościowo gładz w obawie żeby nie było widać łaczeń płyt . Ciekaw jestem jak to wyszło u ciebie z bliska.
    Dokładnie to samo chciałem zapytać - czy nie będzie widać łączenia płyt? I czy te płyty nie powinny być mocowane co 40cm?
  12. Avatar adam1234567
    Ja u siebie naciagałem na KG całościowo gładz w obawie żeby nie było widać łaczeń płyt . Ciekaw jestem jak to wyszło u ciebie z bliska.
  13. Avatar ciężkiprzypadek
    Bardzo dziękuję za odpowiedź, wychodzi na to, że lepiej ją wzmocnić.
  14. Avatar juwicz
    Cytat Napisał ciężkiprzypadek
    Witaj będziemy budować podobny domek do Waszego , tylko w kształcie litery T, możesz mi napisać ile wynosi najdłuższa ściana w części dziennej?
    Bo nam przy 7 metrach chcą wzmacniać np. obniżonymi belkami, co nie bardzo nam się podoba.
    7,4 m
    I trochę nam się ugięła (max 2 cm). Stąd wykonawca sugeruje, że może powinna być bardziej prostokątna (jeszcze wyższa), ale nikt nie twierdzi, że trzeba ją podeprzeć
  15. Avatar ciężkiprzypadek
    Witaj będziemy budować podobny domek do Waszego , tylko w kształcie litery T, możesz mi napisać ile wynosi najdłuższa ściana w części dziennej?
    Bo nam przy 7 metrach chcą wzmacniać np. obniżonymi belkami, co nie bardzo nam się podoba.
  16. Avatar juwicz
    Cytat Napisał kamilb1987b
    Jak podgrzewacz wody spisze się przy prysznicu czy wannie?
    Nie decydowałbym się, gdybym miał wątpliwości. Zdam relację z używania
  17. Avatar kamilb1987b
    Jak podgrzewacz wody spisze się przy prysznicu czy wannie?
  18. Avatar juwicz
    Odzyskane komentarze:

    ucze sie na swoich b - 13-02-2018 23:11

    mozna poprosic o jakies zdjecia jak byly i o izolacje jaka uzyli .a w jaki sposob bedzie pozlogowka rozlozona jak jeszcze jej niema?????

    juwicz - 14-02-2018 10:58

    Nie mamy zdjęć z tego dnia. Izolacja to chyba tylko przy ścianach. Ogrzewanie będzie poprzez wentylację mechaniczną z rekuperatorem (+ grzałka). Dodatkowo podgrzewana będzie podłoga (cienkie maty elektryczne pod płytkami, dla komfortu) w łazienkach, kuchni i wiatrołapie.
  19. Avatar juwicz
    Odzyskane komentarze:

    kamilb1987b - 10-02-2018 15:36

    Jakie ma wymiary to okno i ile (tak z ciekawości) kosztowało?

    juwicz - 10-02-2018 21:18

    3960 x 2300 (szer. x wys.), połowa przesuwana, U=0,5
    koszt ok. 15 tys. netto

    kamilb1987b - 11-02-2018 08:19

    drogie jak diabli, wielu wydaje mniej na okna na cały dom razem z drzwiami i montażem brutto no ale czasami tak wychodzi. okno robi dobre wrażenie.
  20. Avatar juwicz
    Odzyskane komentarze

    kamilb1987b - 08-02-2018 23:20

    Izolację masz tylko miedzy krokwiami, a czemu pod nimi już nie? Przez to traci się na izolacyjności całej przegrody bo w tym przypadku krokiew to jest mostek cieplny, a ich masz sporo. zupełnie też nie rozumiem po co osb na sufity. Po co te sufity tak obciążać? No chyba że teraz będą Ci kleić taśmami uszczelniającymi połączenia płyt osb dzięki czemu będzie szczelniej. Teraz też byłby dobry moment (o ile planujesz) na test szczelności domku by w razie jakiś niedociągnięć poprawić, oczywiście jak zamontują okno tarasowe.

    HEBAN Houses - 13-02-2018 11:55

    Panie Kamilu,

    W celu zminimalizowania mostków termicznych pod krokwiami została zastosowana dodatkowa warstwa 5cm wełny mineralnej. W stropach ułożyliśmy łącznie aż 40cm termoizolacji. Płyta OSB na sufitach pełni rolę dodatkowego usztywnienia połaci. W ten sposób minimalizujemy możliwość powstania pęknięć na łączeniach płyt G-K.

    Pozdrawiam
    Tomasz Kowalski
    HEBAN Houses

    kamilb1987b - 13-02-2018 16:10

    Panie Tomaszu, dziękuję za odpowiedź. Czy do usztywnienia dachu nie wystarczy zewnętrzne poszycie z osb? To wewnętrzne na pewno nie zaszkodzi, ale jakoś nie chce mi się wierzyć, że jest niezbędne, a na pewno podnosi koszty.
Strona 4 z 6