dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
View RSS Feed

Ella

  1. Ella na Bezdrożu

    Rozdział 6.

    Tyś pociosał stodołę w cztery dni bez mała,
    Ale kto ją stodolił, by – czym jest – wiedziała?

    / Bolesław Leśmian, Stodoła /



    Ciszy w końcu się znudziło i poszła sobie.
    Jej miejsce zajęła dość hałaśliwa ekipa pana Gucia.
    Przy wtórze skrzeczącego magnetofonu i pohukiwań dziarskiej drużyny zaczęło wyłaniać się z ziemi... no właśnie, co?

    Pan Kierowca Od Dachówek (po ujrzeniu murów ukoronowanych więźbą z ...
  2. Ella na Bezdrożu

    .................................................. ...........

    ... A na Bezdrożu nadal pustakowa cisza...

    .................................................. ............
  3. Ella na Bezdrożu

    Rozdział 5.

    ... Przeżyliśmy rząd Gomułki, przeżyjemy puste półki...
    / fragment pieśni drugiego obiegu, PRL 1981 /


    Ella: - Dzień dobry, poproszę o przywiezienie za trzy dni bloczków betonowych, tak jak uzgadnialiśmy dwa tygodnie temu.
    Pan z Hurtowni: - Niestety, mogą być dopiero za dwa tygodnie.
    E: - Przecież umawialiśmy się inaczej...
    PzH: - Trzeba było pilnować. Tamte się sprzedały, a następne dopiero "dojrzewają" ...
  4. Ella na Bezdrożu

    Rozdział 4.

    To build or not to build....

    Oczywiście znalazło się od razu mnóstwo doradców, którzy usiłowali nas przekonać do którejś z pozostałych dwóch opcji, co decyzji naprawdę nie ułatwiało.

    W tym czasie mojej głowie zaświtała myśl: po co szukać kolejnego mieszkania - przecież czeka na mnie mój kawałek Arkadii!!!
    Mgliste wyobrażenia o altance czy domku letniskowym zaczęły przeobrażać się w coraz wyraźniejszą ...
  5. Ella na Bezdrożu

    Rozdział 3.

    Don't cry for me, Argentina...

    Mój ułamek Arkadii na Bezdrożu miał być z założenia azylem weekendowym - kocyk, koszyk z prowiantem i orkiestra słowików...
    W tym celu został zagospodarowany kawałek trawnika otoczony brzózkami. A na reszcie królowała, jak do tej pory, pszenica dotychczasowego dzierżawcy.
    I tak miało być przez czas nieokreślony, raczej długoletni... W mglistej perspektywie przyszłości rysowała się jakaś ...
Strona 1 z 2