dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+

Komentarze

  1. Avatar Krak245
    Cześć, czytamy opis i ogólnie to uważamy, że da sie znaleźć dobrą firmę, tylko mają dłuższe terminy, abakon do nich według naszych doświadczeń nie należy, my się mocno nacięliśmy na ich zagrywki i teraz żałujemy, że nie podpisaliśmy umowy z ich konkurencją, ale przekonało nas to biuro w Krakowie i bardziej możliwy do dostosowania dla naszej działki projekt. Tu mamy opis, który uzupełniamy:
    https://forum.muratordom.pl/showthre...ghlight=abakon
  2. Avatar Absolutka
    Witam, Moge proszyc o liste firm od ktorych mieliscie wyceny, jestem z Malopolski dlatego mi to bardzo pomoze.Ja oprocz Abakonu znam jeszcze Nowy dom z Keramzytu-Katowice a potem JW Budownictwo tez z Katowic.
  3. Avatar Quendi
    ....idzie to naprawdę szybko
  4. Avatar ciężkiprzypadek
    Gratuluję
    U nas nadal papierologia
  5. Avatar Quendi
    Cytat Napisał kamilb1987b
    Czy patrzyłeś na ten sam standard energetyczny? Jakoś mi się nie chce wierzyć że za to samo tradycyjnie wychodzi taniej robiąc wszystko ekipami.
    Dokładnie taki sam. Wybraliśmy silkę:
    https://www.ytong-silka.pl/pl/cichy-...ogii-silka.php

    Nie wiem ale jak bym nie liczył to w szkielecie czy keramzycie za dokładnie to samo wychodzi mi 100 tys więcej. Mam wyceny z dwóch firm technilogii szkieletowej i jednej budującej z keramzytu.

    Na ten rok nasza budowa podzielona jest na 4 etapy i 4 wykonawców:
    - roboty ziemne i stan "do wieńców"- 40 tys robocizna 80 tys materiały
    - wiązary dachowe kolejna ekipa- 30 tys
    - "dachowiec" do dachówki- 40 tys dachówka - robocizna ?
    - stolarka okienna 50 tys.

    Liczymy ze zamkniemy się w 250 tys złotych za stan surowy zamknięty.

    W technologi drewnianej na gorszych materiałach, poprzedni wyceniony projekt, który jest o 10 m powierzchni użytkowej mniejszy i garaż jednostanowiskowy zamiast dwóch:
    Zakres "stan surowy zamknięty" - 276.000 zł brutto (z VAT 8%)
    Dodatkowo wykonanie płyty fundamentowej z instalacjami posadzkowymi - 64.000 zł brutto (z VAT 8%) razem 340 tys.

    Gdyby doliczyć dodatkowe metry w nowym projekcie plus podnieść cenę dachówki itp różnica jest jeszcze większa.

    Z tym ze w płycie było grzanie kablem elektrycznym i powiedzmy posadzki więc plus minus 100 tys różnicy można przyjąć.
  6. Avatar kamilb1987b
    Czy patrzyłeś na ten sam standard energetyczny? Jakoś mi się nie chce wierzyć że za to samo tradycyjnie wychodzi taniej robiąc wszystko ekipami.
  7. Avatar ola86wisnia
    Cytat Napisał ciężkiprzypadek
    Jeszcze dodam istotny szczegół:
    Cena budowy z keramzytu jest bez zmian, tzn, że na jaką sumę podpisujesz umowę, to taką masz do zapłacenia.
    A z cenami przy technologii murowanej różnie to bywa!
    Zazwyczaj jest,, panie trzeba dopłacić, bo wyszło drożej!''
    To prawda, ale ja już wolę, żeby mi kazali dopłacić, niż by mieli mi zbudować stan deweloperski do połowy i powiedzieć, że zabrakło kasy. Znowu powołam się na ten przykład https://forum.muratordom.pl/entry.ph...-deweloperskim
  8. Avatar ola86wisnia
    Cytat Napisał ciężkiprzypadek
    Jest tak jak napisałeś. Wszystko to prawda, tylko budując tradycyjnie jest ciężko o dobrą ekipę, która postawi stan deweloperski w tak krótkim czasie.
    Szczególnie teraz.
    Ale znalezienie dobrej ekipy, która zbuduje z keramzytu w krótkim czasie też jest trudna. Znalazłam już kilka przypadków gdzie budowa z keramzytu trwała dłużej niż tradycyjna, np. https://forum.muratordom.pl/entry.ph...-deweloperskim
  9. Avatar Quendi
    Cytat Napisał kamilb1987b
    Skoro planujecie wszystko budować firma i domek z garażem w bryle to myślę ze warto też popytać o domki prefabrykowane szkieletowe. Ten sam standard energetyczny domku chyba wychodzi taniej licząc na gotowo. W szkielecie można robić fundament tradycyjny bo prawie nie ma mostków. W szkielecie prefabrykowanym standard podstawowy to jest NF40 czy trochę lepszy. Nie mówić już o tym ze parę miechów i się mieszka.

    Tak juz się rozglądałem. Zachęcony cenami podawanymi przez Abakon czy Stolhaus byłem na 100 % zdecydowany na prefabrykaty. Czy to keramzyt czy szkielet. Atomizując każda wycenę okazywało się, że końcowa faktyczna wycena nie ma nic wspólnego z tym co piszą na swoich stronach "za 220 tys wybudujemy ten dom". Potem wychodziło że mieli na myśli samo postawienie ścian.

    W poprzednim projekcie całkowity koszt inwestycji wyszedł mi za "szkieletówkę" 100 tys drożej versum tradycyjnych rozwiązań. Szczególnie keramzyt mnie zainteresował to bardzo fajne ale zdecydowanie za drogie dla nas rozwiązanie.
  10. Avatar kamilb1987b
    Skoro planujecie wszystko budować firma i domek z garażem w bryle to myślę ze warto też popytać o domki prefabrykowane szkieletowe. Ten sam standard energetyczny domku chyba wychodzi taniej licząc na gotowo. W szkielecie można robić fundament tradycyjny bo prawie nie ma mostków. W szkielecie prefabrykowanym standard podstawowy to jest NF40 czy trochę lepszy. Nie mówić już o tym ze parę miechów i się mieszka.
  11. Avatar ciężkiprzypadek
    Miałeś rację co do Abakonu. Zrobili drugą wycenę tej samej koncepcji i wyszło dużo drożej
    Czyli jesteśmy teraz w czarnej dziurze Sprawdzamy inną firmę, partnera praefy.
  12. Avatar juwicz
    Cytat Napisał Quendi
    A jak ten Legalett? Korzystasz z tego rozwiązania? Sporo negatywnych opinii w necie?
    Ja buduję w standardzie pasywnym, więc mam wentylację mechaniczną z rekuperatorem (+ dodatkowa grzałka wtórna). Dlatego płytę fundamentową mam bez systemu ogrzewania - jeden system ogrzewania mi wystarczy. Jeśli chodzi o samą płytę fundamentową, to zastrzeżeń nie mam - bardzo fachowe wykonanie.
  13. Avatar Quendi
    Cytat Napisał juwicz
    Heban 2 lata temu dla prostego domu o standardzie energooszczędnym szacował cenę na poziomie 2100 zł/m2 netto. Do tego trzeba doliczyć koszt płyty fundamentowej i systemu ogrzewania. Przy rozwiązaniu Legalett można mieć 2 w 1 za około 550 zł/m2 netto (przy Twoim metrażu).

    A jak ten Legalett? Korzystasz z tego rozwiązania? Sporo negatywnych opinii w necie?
    Updated 11-04-2018 at 17:22 by Quendi
  14. Avatar Quendi
    Cytat Napisał ciężkiprzypadek
    My też jesteśmy ciekawi i też Wam mocno kibicujemy

    Fajnie, że robicie projekt indywidualny, dopasujecie sobie wszystko do swoich oczekiwań.
    Przejrzeliśmy chyba wszystkie gotowce i żaden nie był odzwierciedleniem naszych wyobrażeń o naszym domu.
    Większość ludzi kupuje gotowce i w trakcie budowy już wie, że to nie jest to co chcieli.
    Dlatego dobrze jest też obejrzeć kilka domów w trakcie budowy lub nowo wybudowanych, szczególnie podobnych do Waszej koncepcji, by porównać z wyobraźnią.
    Działka i projekt to najbardziej istotne ogniwo domu.
    Działkę Macie przepiękną, projekt dostosujecie pod siebie, jest dobry kierbud....to musi być dobrze Będzie dom jak marzenie!
    a propos my budujemy się w miejscowości MARZYSZ

    Będziemy zaglądać i kibicować nieważne, że to nie będzie keramzyt.
    Super.
    Tak coś czuję, że razem wystartujemy, potem ze względów technologicznych przyśpieszycie, wiec z chęcią będę śledził decyzje i wybory. Potem może trochę nadgonimy Ciekawe może się okazać porównanie obu technologi i każdego etapu dla obu inwestycji rozpoczętych w tym samym czasie - dla kolejnych niezdecydowanych. Plus nasze subiektywne oceny.

    Dzwoniłem do Abakonu, 40 tys doliczyli mi ze względu na lokalizację, więc zarzucę ostatnim tchem o wycenę do tej polecanej wcześniej Waszej firmy. Zobaczymy co odpowiedzą.

    Pozostałych nieścisłości związanych z ich wyceną nie potrafił mi gościu wytłumaczyć. Ale po rozmowie obniżył mi mój poziom niechęci do Abakonu o powiedzmy ok 25%.

    Nazwa miejscowości czad!
  15. Avatar ciężkiprzypadek
    My też jesteśmy ciekawi i też Wam mocno kibicujemy

    Fajnie, że robicie projekt indywidualny, dopasujecie sobie wszystko do swoich oczekiwań.
    Przejrzeliśmy chyba wszystkie gotowce i żaden nie był odzwierciedleniem naszych wyobrażeń o naszym domu.
    Większość ludzi kupuje gotowce i w trakcie budowy już wie, że to nie jest to co chcieli.
    Dlatego dobrze jest też obejrzeć kilka domów w trakcie budowy lub nowo wybudowanych, szczególnie podobnych do Waszej koncepcji, by porównać z wyobraźnią.
    Działka i projekt to najbardziej istotne ogniwo domu.
    Działkę Macie przepiękną, projekt dostosujecie pod siebie, jest dobry kierbud....to musi być dobrze Będzie dom jak marzenie!
    a propos my budujemy się w miejscowości MARZYSZ

    Będziemy zaglądać i kibicować nieważne, że to nie będzie keramzyt.
  16. Avatar Quendi
    Cytat Napisał ciężkiprzypadek
    .

    Muszę Ci napisać, że my już jesteśmy mocno napaleni i dość mamy tego przeciągania początku budowy, to prawdopodobnie niedługo będziemy podpisywać umowy, tylko nie wiadomo czy z Likonem czy z Abakonem. Dam Ci znać co jest w umowie szczegółowej.
    A jak chcesz wiedzieć teraz, to jest fajny gość na FM , co budował się z Abakonem w Krakowie i przesyła swój kosztorys zainteresowanym.
    Pisaliśmy z nim prywatnie i trochę nam podpowiedział co i jak.

    http://forum.muratordom.pl/showthrea...grodem-zimowym

    aaaaa... znam gościa, w sensie czytałem od deski do deski. Po zakończeniu lektury nawet mu napisałem, że idę w jego ślady. Tak mnie temat nakręcił. Tylko jakoś mi przeszło ze względu na to co powyżej napisałem, kiedy prześwietliłem temat.
    Trzymam kciuki za satysfakcję nie tylko przed rozpoczęciem budowy ale także po,jeśli dopniecie temat i szczerze i mocno kibicuję i będę zaglądał.

    Tak czy inaczej po podliczeniu napisz ile wyjdzie Wam brutto stan deweloperski. Jestem bardzo ciekaw na czym staniecie i co w końcu wybierzecie.
  17. Avatar Quendi
    Cytat Napisał ciężkiprzypadek
    Rozmawialiśmy z 2 przedstawicielami Abakonu i wiem, że liczą transport z Bielska.
    Drzwi tarasowe mamy w wycenie.

    Dzwonię do Abakonu, może jutro też podjedziemy na rozmowę. Ale ostatnio Pan Łukasz aż 3 h nam poświęcił.
    Tak w Abakonie cena jest netto j/w.
    W Likonie podają brutto.
    Abakon nigdzie nie zapewnia kruszywa a ceny instalacji mamy podane osobno.
    Jedynie chcemy zmienić zwykłe ogrzewanie podłogowe elektryczne na takie tylko na podczerwień.
    No i osobno doliczyli ok 7000 zł netto za wysokość ścian, jakbyśmy chcieli zwiększyć z 260 na 275, bo się zastanawialiśmy .

    Abakon przy niektórych projektach ma wyceny szczegółowe i widnieje tam pozycja stan deweloperski i stan deweloperski z instalacjami.
    A to różnica....dlatego nasz jest tylko deweloperski.

    Hm....

    "Co obejmuje stan deweloperski? Zazwyczaj inwestor ma tu na myśli takie elementy, jak tynk gipsowy, wylewkę podłogową, instalacje wodno-kanalizacyjne, grzewcze i elektryczne, a także okna i parapety wewnętrzne. Lokale w takim stanie są najbardziej popularne, ponieważ dają możliwość samodzielnego wykończenia i urządzenia przestrzeni. Standard deweloperski to także niższa cena mieszkania. Niektóre firmy deweloperskie oferują tzw. stan deweloperski podwyższony, który obejmuje montaż biały. Najczęściej jednak zamiast tego, zastaniemy wygładzone sufity i ściany pomalowane dwukrotnie, parapety i np. wideodomofon"

    Z mojej co prawda marnej budowlanej wiedzy wynika, że nie ma czegoś takiego jak deweloperski i deweloperski z instalacjami. I nie ma czegoś takiego jak stan deweloperski netto

    Bardzo jestem ciekaw Twojej ostatecznej i prawdziwej wyceny 1 go metra w rozumieniu ogólnie rozumianej definicji "deweloperki", bez pisania przez Abakona drobnym druczkiem.

    Daj koniecznie znać. Mnie zniechęcili jak tylko mogli tym mamieniem.

    Jestem dziś po spotkaniu z moim kierownikiem budowy. Zajmuje się wszystkim od początku. Za skrojenie projektu na miarę z pozwoleniami na budowę zawołał 5800 zł. Nie znaleźliśmy gotowego projektu, który by nam odpowiadał a ten z Abakonu nie jest dostępny w tradycyjnej technologi. Więc zmiksowaliśmy dwa projekty i robimy od początku skrojony dla nas. Myślałem, że to więcej kosztuje ale mnie natchnąłeś żeby to sprawdzić. Więc dzieki bardzo. Pierwsza namacalna pomoc bycia na forum!
  18. Avatar ciężkiprzypadek
    Rozmawialiśmy z 2 przedstawicielami Abakonu i wiem, że liczą transport z Bielska.
    Drzwi tarasowe mamy w wycenie.

    Jutro jak zdążymy, to też będziemy na rozmowie w Abakonie, niby wszystko obgadane, ale nadal te ich wyliczenia są tylko ogólne w przedziale cenowym 325 000 do 340 000netto. Bo nie ma jeszcze projektu, tylko koncepcja.
    Ostatnio byliśmy na rozmowie ok 3h i dodatkowo na targach ok 2h i tak mamy jeszcze trochę pytań. Może jutro coś się wyjaśni.

    Tak w Abakonie cena jest netto j/w.
    W Likonie podają brutto.
    Abakon nigdzie nie zapewnia kruszywa a ceny instalacji mamy podane osobno.

    Osobno też doliczyli ok 7000 zł netto za wysokość ścian, jakbyśmy chcieli zwiększyć z 260 na 275, bo się zastanawialiśmy .

    Abakon przy niektórych projektach ma wyceny szczegółowe i widnieje tam pozycja stan deweloperski i stan deweloperski z instalacjami.
    A to różnica....dlatego nasz jest tylko deweloperski.

    Muszę Ci napisać, że my już jesteśmy mocno napaleni i dość mamy tego przeciągania początku budowy, to prawdopodobnie niedługo będziemy podpisywać umowy, tylko nie wiadomo czy z Likonem czy z Abakonem. Dam Ci znać co jest w umowie szczegółowej.
    A jak chcesz wiedzieć teraz, to jest fajny gość na FM , co budował się z Abakonem w Krakowie i przesyła swój kosztorys zainteresowanym.
    Pisaliśmy z nim prywatnie i trochę nam podpowiedział co i jak.

    http://forum.muratordom.pl/showthrea...grodem-zimowym
    Updated 10-04-2018 at 12:55 by ciężkiprzypadek
  19. Avatar Quendi
    [QUOTE=ciężkiprzypadek;bt159541]
    Cytat Napisał Quendi
    ...

    Tyle u mnie wycenili w Likonie stan deweloperski cena brutto. 330 000zł.

    A w Abakonie w cenie netto i tam już byliśmy na rozmowie, to nasze preferencje znają, że chcemy wybudować dom ciepły i energooszczędny np; potrójne szyby w oknach .
    Nie ma w cenie ogrzewania podłogowego, kominka, rekuperatora itp. W Abakonie dodatkowo brak kruszywa, ale jest komin.
    A dokładnie wycena jest taka 325 000- 340 000 zł netto, bo to wycena nieszczegółowa.

    Natomiast w Likonie , nie wiem co wycena zawiera dokładnie, bo nie byliśmy na rozmowie, dopiero jutro jedziemy poznać szczegóły. Wycenili na podstawie koncepcji zrobionej przez architekta.
    Wiem, że okna są dziadowe 2 szybowe, zobaczymy jak reszta.

    jak Chcesz mogę Ci podesłać nasze wyceny.

    Na pewno ważna w wycenie jest też logistyka.My mamy dużo bliżej do ich magazynów. Abakon liczy wszystko z Bielska białej.
    No i my połowę domu mamy bez stropu, to też jest trochę taniej.
    Co do garażu, budujemy potem sami a ogrzewanie mamy tylko elektryczne, podłogowe.
    Dach 2 spadowy dachówka płaska cementowa, ale liczył Abakon blachodachówkę na rąbek.
    No niestety, róznica cenowa nie bierze się tu z logistyki. W pozycji koszty regionalne mam 0 zł. To oznacza, że biorą ludzi stad i sprawdzali to na moja prośbę dokładnie.
    A do Międzyrzecza mam 40 km. Więc bliżej niż ty.

    No więc mam wrażenie że Twoja cena 2700 za 1m deweloperki jest niestety błędna i sporo niedoszacowana - to nie będzie cena deweloperki. Bo deweloperka to deweloperka. Mają być ujęte wybrane instalacje, kominy, sposób wentylacji, kruszywo ... i do tego VAT.

    I to mnie własnie najbardziej wnerwia, a w Abakonie szczególnie. Mój projekt domu wisi u nich z ceną " zbudujemy go od 202 000 tys" i pokazują pełny projekt i wykonanie. Potem okazuje się że:
    - brak kominów
    - brak instalacji grzewczej
    - brak podsypki
    - brak drzwi tarasowych które pokazują
    - brak kosztów regionalnych
    - a podawana cena jest netto !!!

    Potem bez żadnych zmian w projekcie z mojej strony robi się 290 tys netto i dalej nic tam nie jest wliczone z instalacji itp. I potem reasumując dochodzimy do 350 tys brutto i dalej opieramy się wyłącznie na ich pakiecie , i dalej nie mamy garażu.

    Dla mnie to robienie wody z mózgu i mam wrażenie że mają mnie za debila. Taka jest moja opinia.
  20. Avatar ciężkiprzypadek
    Juwicz Wasz domek nam się bardzo podoba, bo będziemy mieć podobny...tylko dodatkowo jeszcze jedną odnogę;P
    Też wcześniej myśleliśmy o tej technologii, ale po przejrzeniu forum i kilku stron wykonawców oraz po targach budowlanych zrezygnowaliśmy.
    Bo cena była podobna do keramzytu lub wyższa.
Strona 1 z 3