dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+

Komentarze

  1. Avatar Quendi
    Cytat Napisał ciężkiprzypadek
    Słabo widać projekt.
    Garaż sami sobie dostawimy, bo taniej i chcemy odizolowany ze względu na straty ciepła. Planujecie go ogrzewać?

    No też bierzemy to pod uwagę. garaż jednostanowiskowy + pom. gospodarcze 29 430,00 zł
    Garaż jest wykonywany na stopach fundamentowych, słupy nośne drewniane są obijane od zewnątrz płytą OSB, na ktorą jest robiona elewacja o gr. 5cm z tynkiem. Dach pokryty membraną EPDM, orynnowany i z wszystkimi obróbkami blaszanymi.

    Wolę jednak dwuspadowy i kryty jak dom. No to jeszcze do analizy. Liczyłeś ile garaż by kosztował?
  2. Avatar Quendi
    Cytat Napisał ciężkiprzypadek
    Fajowy!
    A ta ścianka a'la ogród zimowy robi wrażenie! Szkoda, że jej nie robicie.
    Tylko jeden minus zauważyłam, porozrzucane mokre pomieszczenia, będzie troszkę więcej instalacji.
    Poza tym dla mnie jest bez wad....mało komunikacji i wszystkie pomieszczenia mają odpowiednią wielkość. Może troszkę mało tych pomieszczeń technicznych, gospodarczych.
    Ale mają być w garażu

    My mamy indywidualny projekt( tzn. koncepcję) , też parterowy ale w kształcie litery T.
    Połowę domu bez stropu i niby powinno być taniej, ale jakoś tego nie widać.

    Była koncepcja jej zostawienia, ale nie bardzo potrafiłem odszukać pomysł na odprowadzenie wody. Podobno jest tam coś z blachy wokół ale coś nie bardzo mi potrafili to wytłumaczyć. Tak jak woda z dachu powyżej może mieć odprowadzenie, tak podobno już z samego świetlika woda ścieka po pionowej elewacji. Wiec jakoś dziwnie, ekspertem nie jestem ale na moje oko tu coś się nie zgadzało.

    Na necie znalazłem, jak ktoś to wykonał i pomysł z takim wykonaniem jakoś tez mnie nie przekonał. Do tego silne nasłonecznienie, bez rolet chyba byłaby szklarnia. Więc jakoś odpuściliśmy.

    Ciekawostką natomiast okazała się antresola i schody. HM. Ale to też raczej nie dla nas. Choć znowu nowe spojrzenie

    http://www.abakon.cz/realizace/reali...-gorki-wielkie
    Updated 30-03-2018 at 13:32 by Quendi
  3. Avatar ciężkiprzypadek
    Fajowy!
    A ta ścianka a'la ogród zimowy robi wrażenie! Szkoda, że jej nie robicie.
    Tylko jeden minus zauważyłam, porozrzucane mokre pomieszczenia, będzie troszkę więcej instalacji.
    Poza tym dla mnie jest bez wad....mało komunikacji i wszystkie pomieszczenia mają odpowiednią wielkość. Może troszkę mało tych pomieszczeń technicznych, gospodarczych.
    Ale mają być w garażu

    My mamy indywidualny projekt( tzn. koncepcję) , też parterowy ale w kształcie litery T.
    Połowę domu bez stropu i niby powinno być taniej, ale jakoś tego nie widać.
    Updated 30-03-2018 at 07:46 by ciężkiprzypadek
  4. Avatar ciężkiprzypadek
    Już teraz lepiej widzę
    Fajny projekt Macie podobny metraż jak my.
    Jak Wam wycenili? Jak nie chcesz to nie odpowiadaj. Zrozumiem.
  5. Avatar ciężkiprzypadek
    Słabo widać projekt.
    Garaż sami sobie dostawimy, bo taniej i chcemy odizolowany ze względu na straty ciepła. Planujecie go ogrzewać?
  6. Avatar ciężkiprzypadek
    Oczywiście, jak tylko zaczniemy dam znać
  7. Avatar Quendi
    Cytat Napisał ciężkiprzypadek
    Chyba postawimy sami. Zależy od ceny.
    Na razie jeszcze nie wybraliśmy firmy.
    Firm jest dużo, ale bardziej są zlokalizowane w naszych rejonach: Śląsk i Małopolska.
    Koło Ciebie też chyba jakieś są, ale nie znam szczegółów.
    Jeszcze dodam, że chyba w cenie na jedno pomieszczenie są 3 punkty elektryczne, powyżej liczą sobie drogo. To też trzeba mieć na uwadze.
    Za mój dom 127m2 wyceny mamy od 340 000 do 378 000 za stan deweloperski.
    Czekamy jeszcze na 2 wyceny z Lublina i Katowic.
    Mamy też wycenę od Praefa, ale tylko za transport i montaż samych ścian. 83 000zł.

    Trzymamy mocno kciuki za Waszą budowę i z ciekawości będziemy tu zaglądać i mocno kibicować!
    Okazuje się, że PRAEFA jest 60 km ode mnie i tam jutro skieruję zapytanie. I wymieniają Abakon jako partnera. Jest tam też kilka innych firm. Daj znać czy masz też założony dziennik, też chętnie będziemy się przyglądać postępom prac u Was i równie mocno kibicować!
  8. Avatar ciężkiprzypadek
    Chyba postawimy sami. Zależy od ceny.
    Na razie jeszcze nie wybraliśmy firmy.
    Firm jest dużo, ale bardziej są zlokalizowane w naszych rejonach: Śląsk i Małopolska.
    Koło Ciebie też chyba jakieś są, ale nie znam szczegółów.
    Jeszcze dodam, że chyba w cenie na jedno pomieszczenie są 3 punkty elektryczne, powyżej liczą sobie drogo. To też trzeba mieć na uwadze.
    Za mój dom 127m2 wyceny mamy od 340 000 do 378 000 za stan deweloperski.
    Czekamy jeszcze na 2 wyceny z Lublina i Katowic.
    Mamy też wycenę od Praefa, ale tylko za transport i montaż samych ścian. 83 000zł.

    Trzymamy mocno kciuki za Waszą budowę i z ciekawości będziemy tu zaglądać i mocno kibicować!
  9. Avatar Quendi
    Cytat Napisał ciężkiprzypadek
    Działka przepiękna!
    Z tym targowaniem nie jest łatwo....
    Obecnie czekamy na kosztorysy od 5 firm keramzytowych. Abakon jest najdroższy, ale ma też największe doświadczenie w tego typu budowach.
    Wadą jest to, że jak już postawisz ściany, to nie da się ich wyburzyć.
    Dlatego my niektóre ściany wewnętrzne będziemy budować z gk.
    W jakim regionie się budujecie?
    ... o tak działka jest naprawdę zjawiskowa! Nawet nie wiedziałem, że aż tyle jest tych firm. Wszędzie ogólnie Abakon. Doświadczenie to fakt duży plus, choć wcale nie wyklucza pozostałych. Ścianki stawiacie już sami z gk, czy to też firma od keramzytu postawi? To faktycznie też bardzo ciekawy pomysł. Coś tam później można pozmieniać jak pojawią się inne potrzeby. Też w takim razie uderzę do innych. Budujemy w Zielonej Górze

    Pozdrawiamy.
  10. Avatar Quendi
    Cytat Napisał kamilb1987b
    Praktycznie nie ma wad, technologia fajna i sam domek też, w moich stronach ktoś właśnie tej projekt zbudował i byłem w nim w środku jak się budował, okna robią wrażenie więc warto jeżeli jest miejsce na działce. Targować się tyko z ceną lub czekać na ich rabaty bo często maja oferty ze w cenie dadzą grubsze i lepsze ocieplenie czy okna 3szybowe itp, więc trzeba walczyć o jak najlepszą ofertę i budować.

    O super. Teraz maja jakąś wiosenną ofertę. Kilka gratisów dorzucają :
    Wykonanie ozdobnych boniowań dookoła otworów okiennych, drzwiowych oraz na narożach budynku według wizualizacji.
    Dodatkowe zdobienia elewacji w innym kolorze tynku dostępnym z palety producenta.
    Pokrycie elewacji tynkiem silikonowym z pierwszej grupy kolorów.
    Jednostronną zewnętrzną okleinę okienną z podstawowej grupy kolorów (AP05, AP06, AP23, AP27, AP40).
    Szału nie ma ale zawsze to coś. Czekam na info jak by to wyglądało z budową w naszym tu regionie. Muszą wykonać analizę kosztów z uwagi na budowę w naszej lokalizacji. Dochodzą koszty regionalne robocizny i muszą sprawdzić jak to będzie wyglądało w naszym
    przypadku. Póki co wstępny gry plan wygląda zachęcająco.
  11. Avatar ciężkiprzypadek
    Działka przepiękna!
    Z tym targowaniem nie jest łatwo....
    Obecnie czekamy na kosztorysy od 5 firm keramzytowych. Abakon jest najdroższy, ale ma też największe doświadczenie w tego typu budowach.
    Wadą jest to, że jak już postawisz ściany, to nie da się ich wyburzyć.
    Dlatego my niektóre ściany wewnętrzne będziemy budować z gk.
    W jakim regionie się budujecie?
  12. Avatar kamilb1987b
    Praktycznie nie ma wad, technologia fajna i sam domek też, w moich stronach ktoś właśnie tej projekt zbudował i byłem w nim w środku jak się budował, okna robią wrażenie więc warto jeżeli jest miejsce na działce. Targować się tyko z ceną lub czekać na ich rabaty bo często maja oferty ze w cenie dadzą grubsze i lepsze ocieplenie czy okna 3szybowe itp, więc trzeba walczyć o jak najlepszą ofertę i budować.
Strona 3 z 3