dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
View RSS Feed

camilsoze

  1. Budżetowy (TCO) z przyciętym budżetem, przy stacji PKP z widokiem na las...

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    Dzień dobry po raz pierwszy (choć czytam od dawna).

    Ten wątek stał się miksem dziennika budowy z komentarzami i moimi przemyśleniami dotyczącym różnych decyzji. Istotne dla mnie rzeczy z tego i z innych tematów dorzucam do Bloga (czy jak kto woli nazwanej na tym forum dziennikiem budowy). Link pod moim avatarem i tutaj

    Kilka lat temu zamieszkaliśmy we własnym mieszkaniu w bloku. Po wielu latach wynajmowania (wiem, głupi byłem - jakbym nie wynajmował, tylko spłacał
    ...
  2. Grenton, Ampio czy Loxone?

    Cytat Napisał iF-Jimi Zobacz post
    Cytat Napisał PrzyszłyBudowniczy Zobacz post
    Ok, no to rzeczywiście jest to plus. A jak wygląda samo programowanie modułów w Ampio? Jest jakiś wysokopoziomy interfejs graficzny czy zwykły język programowania(jaki?). Czy użytkownik końcowy ma dostęp do programowania by samemu poprawiać swoją instalację? Znalazłem jedno forum ampio, ale dostęp jest zamknięty.
    Prosty i intuicyjny interfejs graficzny na zasadzie odhaczania warunków i zaznaczania funkcji. Np. jeśli wejście nr. 3 w module X zostało 4 razy kliknięte to włącz
    ...
  3. Grenton czy Nexwell?

    Cytat Napisał pol102 Zobacz post
    Wszystko jest kwestią wymagań. Grentona znam tylko z marketingu natomiast trzeba się zastanowić nad kilkoma rzeczami. Czy istotna jest dla nas aplikacja mobilna i jej możliwości? Jak bardzo chcemy mieć panowanie nad systemem (w domyśle jak bardzo precyzyjnie możemy o wszystkim sami decydować)? Jak bardzo chcemy go integrować z innymi urządzeniami?

    Nexwell ma magistralę TUKAN działającą bardzo podobnie do RS485. Gdy przekopiemy głębiej dokumentację, to dojrzymy
    ...
  4. Ilu tu jest użytkowników Home Assistanta?

    Cytat Napisał Owczar Zobacz post
    Zgłaszam się i ja.
    U mnie HA działa jako interfejs użytkownika, monitorowanie, zbieranie danych, integracja oraz automatyzacje.
    Core instalacji oparty na sterbox.

    Niestety prawie wszystko under construction
    HA ogarnia/będzie ogarniał tematy jak niżej:
    Sterowanie refleksolami w zależności od nasłonecznienia danej strony budynku, temperatury wewnątrz i na zewnątrz. Tak by max chronić przed słońcem latem - jeśli potrzeba.
    Sterowanie
    ...
  5. Inteligentny dom dla rozrzutnych albo naiwnych inwestorów?

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    Takie wyobrażenie po powierzchownej analizie tematu miałem o inteligentnym domu. Że może i fajne funkcje, ale koszmarnie drogie. Taki luksus żeby szpanować - bo wiadomo wszystkim, że to tak drogie, że nikt rozsądny tego nie instaluje dla korzyści funkcjonalnych.

    Patrz np. sąsiedni wątek o budżecie 20K zł na 120m2 dom gdzie padają rożne wyceny - każda na dziesiątki tysięcy.

    Właśnie zbliża się u mnie etap kablowania domu. Właściwie jeszcze wczoraj byłem
    ...
Strona 1 z 4