dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
View RSS Feed

Dzienniki Budowy na Forum

Wpisy bez kategorii

  1. Najtańsze ogrzewanie domu ?

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    Cytat Napisał Przemek89g Zobacz post
    130m2 ogrzewanej. Wyniki z ozc od asolta.
    Pogadajnze Swierolem. Drążył temat, może do czegoś doszedł.

    Być może to kwestia przedpotopowej metodologii liczenia strat na wentylacji

    Możesz policzyć straty biorąc średnią sezonową temperaturę na zewnątrz i sprawdzić, czy drastycznie nie odbiega. Tym policzysz straty bez odzysku i odzysk - różnica to będzie to, co uciekło przy odzysku.
    http://centrale-rekuperacyjne.pl/kal...uperatora.aspx
    ...
  2. Ogrzewanie kablami 2017

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    Jest sporo w temacie grzania kablami w wątku Ogrzewający elektrycznością z COP=1 - WYSTĄP !!!. Jest kilka wątków tylko o kablach. Ale informacje często nie przystające do energooszczędnych współczesnych domów. Dziwi mnie trochę mała popularność takiego grzania.
    Zapotrzebowanie domów na kWh ciepła spada, a ciągle popularność zyskują źródła ciepła produkujące tanie kWh, za to koszmarnie drogie w instalacji ja pompy ciepła.

    A dlaczego informacje wydają
    ...
  3. Najtańsze ogrzewanie domu ?

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    Cytat Napisał miloszenko Zobacz post
    Czyli kable w wylewke, panele na dach i święty spokój
    Albo serwisowanie PC i nadzieja, że zdąży zarobić na wymianę/kosztowną naprawę zanim się zepsuje. Im większe zapotrzebowanie na ciepło, tym szybciej zaczniemy odcinać kupony. Więc paradoksalnie PC ma tym większy sens, im większe zapotrzebowanie na kWh i namawiając do budowania domów energooszczędnych producenci PC podcinają gałąź, na której siedzą.

    Powiedzmy, że masz do "ulokowania"
    ...
  4. Budowa domu z pompą ciepła

    Cytat Napisał Pytajnick Zobacz post
    Cytat Napisał maciejos36 Zobacz post
    W moim projekcie wcisnęli kominek aby zbić wartości przy gazie. Wstawienie PV powinno załatwić temat.
    Czyli nic się nie zmieniło ;/ Wnerwiające to jest. Dla mnie kable były najwygodniejsze i sam je mogłem zrobić. Miałem mapki, wyceny , KB mówił że się da załatwić....a tu przyszła nowa babka do NB i pozamiatane. W sumie to bardziej niż ona, wnerwiają mnie te przeliczniki (prąd x3 bo z nieekologicznego węgla) Tyle że ja jestem w rejonie zespołu elektrowni wodnych,fakt
    ...
  5. Budowa domu z pompą ciepła

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    Cytat Napisał maciejos36 Zobacz post
    W moim projekcie wcisnęli kominek aby zbić wartości przy gazie. Wstawienie PV powinno załatwić temat.
    PV nie grzeje, więc nie wpływa na EP (choć podpisujący się pod PCHE/świadectwem energetycznym może mieć inne zdanie). Kolektory, biomasa, klima, tania PC do CWU - to są bezpieczne sposoby "zbijania" EP
Strona 3 z 4