dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
View RSS Feed

camilsoze

  1. Najtańsze ogrzewanie domu ?

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    Cytat Napisał miloszenko Zobacz post
    Czyli kable w wylewke, panele na dach i święty spokój
    Albo serwisowanie PC i nadzieja, że zdąży zarobić na wymianę/kosztowną naprawę zanim się zepsuje. Im większe zapotrzebowanie na ciepło, tym szybciej zaczniemy odcinać kupony. Więc paradoksalnie PC ma tym większy sens, im większe zapotrzebowanie na kWh i namawiając do budowania domów energooszczędnych producenci PC podcinają gałąź, na której siedzą.

    Powiedzmy, że masz do "ulokowania"
    ...
  2. Najtańsze ogrzewanie domu ?

    Cytat Napisał mrpiter Zobacz post
    Ok, to teraz ja sobie pozwolę trochę poteoretyzować i bardzo proszę o opinię. Post będzie długi ale proszę o przeczytanie ������

    W przyszłym roku ruszam z budową i jeszcze nie zdecydowałem jakie będzie ogrzewanie. Ciągle nie mam charakterystyki energetycznej budynku, ale do ogrzania będę miał ok 130m2 powierzchni. Ponieważ będę budował zgodnie z obecnymi normami a w zasadzie to z normami WT2021 to na podstawie tego co znalazłem w internecie liczę,
    ...
  3. Ogrzewanie kablami 2017

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    Jest sporo w temacie grzania kablami w wątku Ogrzewający elektrycznością z COP=1 - WYSTĄP !!!. Jest kilka wątków tylko o kablach. Ale informacje często nie przystające do energooszczędnych współczesnych domów. Dziwi mnie trochę mała popularność takiego grzania.
    Zapotrzebowanie domów na kWh ciepła spada, a ciągle popularność zyskują źródła ciepła produkujące tanie kWh, za to koszmarnie drogie w instalacji ja pompy ciepła.

    A dlaczego informacje wydają
    ...
  4. Podłogowe wodne czy elektryczne

    Cytat Napisał busz Zobacz post
    Cześć,

    jestem na etapie wyboru ogrzewania, uparłem się na podłogowe z uwagi na komfort, byłem już prawie zdecydowany na kable w posadzce, ale wpadł mi inny pomysł do głowy i uznałem, że warto zapytać bardziej doświadczonych o pomoc.

    Pierwszy pomysł to kable grzewcze w posadzce grubości 9 cm. Przyjąłem 80 W/m2 i kable 10W/mb wyszło mi ~9.2k za kable + 5x550 za siatkę montażową, w sumie za całe ogrzewanie ~12k zł, przy 18W/mb i większym rozstawie
    ...
Strona 4 z 4