dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
View RSS Feed

Ogrodzenie

Mam problem z sąsiadami i proszę o pomoc fachowców odwiedzających ten portal.

ok. 19 lat temu postawiłam ogrodzenie do granicy działki na skarpie mojej działki i część tej skarpy była na sąsiedniej działce. Tydzień temu sąsiedzi wybrali ziemię (ok. 30 - 60 cm) aby zrównać swój ,co spowodowało odsłonięcie ogrodzenia w części wkopanej w ziemię i stopniowe obsuwanie się ziemi (terenu z płytkami) po mojej stronie ogrodzenia. Przypuszczam, że po deszczach i śniegach dojdzie do zapadnięcia terenu z mojej strony i może dojść do wywrócenia ogrodzenia.
Wysłałam do nich pismo z prośbą aby zabezpieczyli ten teren i ogrodzenie od swojej strony bo są współodpowiedzialni za jego stan i mają o nie dbać. Obrodzenie było postawione tylko z moich środków, ale zgodnie z przepisami oni mają uczestniczyć w naprawie, renowacji i dbać o nie.
Oczywiście nie dostałam żadnej odpowiedzi. Za tydzień znów powtórzę pismo oraz wyznaczę im termin na dokonanie zabezpieczenia ogrodzeni oraz obsuwającej się ziemi spod ogrodzenia oraz poproszę o odpowiedź na piśmie czy to wykonają czy nie, a także poinformuje że jak tego nie zrobią dochodzić będę swoich praw na drodze prawnej.
Czy to są słuszne moje plany i decyzje czy powinnam postąpić inaczej w tej sytuacji?

ma żadnych wpisów w Dzienniku Budowy