dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
View RSS Feed

d.cetnarowski

  1. Budowa domu Dom przy Ciepłej CE (DOM EB2-37) ławy fundamentowe

    Po naniesieniu osi budynku porozciągałem sznurki, przeniosłem wymiary na grunt i namalowałem sprayem geodezyjnym wyznaczone ławy. Na miejscu pojawiła się minikoprarka, która wykopała ławy fundamentowe o wymiarach około 30X60 cm. Po ich wykopaniu, górna część została zaszalowana deskami o szerokości od około 10 do 30 cm, do szalunków zostało włożone przygotowane wcześniej zbrojenie, pod które wcześniej podsypaliśmy około 10 cm żwiru.


    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	budowa10.jpg
Wyświetleń:	74
Rozmiar:	18,4 KB
ID:	438334
    ...
  2. Budowa domu Dom przy Ciepłej CE (DOM EB2-37)

    Na początku sami mniej/więcej wymierzyliśmy odległości budynku od granic działki. Dodaliśmy do nich po około 2 metry i wtedy przyjechała koparka, która wybrała cały prostokąt na głębokość około 80- 110 cm, ze względu na delikatny spadek terenu. Ktoś może powiedzieć, że niepotrzebnie wybierałem tyle dodatkowej ziemi, ale ja po czasie stwierdzam zdecydowanie, że zrobiłbym tak samo- mogłem sobie spokojnie wykonywać roboty, związane z dociepleniem fundamentów i opaską ...
  3. Budowa domu Dom przy Ciepłej CE (DOM EB2-37) pracownia-projekty

    Witam wszystkich.
    Trochę z opóźnieniem, ale wcześniej nie było na to czasu.
    W połowie lipca 2019 roku w miejscowości Szymbark w woj. małopolskim, rozpoczęły się na naszej działce prace budowlane związane z realizacją projektu Dom przy Ciepłej CE (DOM EB2-37). Prace wykonywane były systemem gospodarczym. Plan od samego początku plan był taki, że do końca roku 2019 wymurujemy fundamenty, wylejemy chudy beton i zagospodarujemy teren wkoło budynku.


    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	budowa2a.jpg
Wyświetleń:	17
Rozmiar:	72,8 KB
ID:	438332 ...