dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+

Komentarze

  1. Avatar keldorn
    Dzięki za odpowiedź i porady, jak coś to czekam na info w sprawie ceny wiązarów z tej firmy, wysłałem również zapytania do różnych firm ale narazie dostałem tylko 1 ofertę na 18900 brutto a nie orientuję się aż tak w cenach i nie wiem czy to standardowo czy dużo, wątek przeniosę tak jak radzisz
  2. Avatar kamilb1987b
    1) EPS200 powinien wystarczyć, ale i tak w tej sprawie ostateczne słowo ma konstruktor. XPS kosztuje ok.400zł a dobry EPS200 300zł za 1m3. Jakoś nie wychodzi mi to dwa razy drożej. Przy całej płycie to oszczędność rzędu może 2k. Wiadomo że zawsze coś, ale też nie ma co przesadzać. Chudego betonu musiałbyś dać 10cm, a i tak wątpię że da się go idealnie wyrównać. Raczej zdania na ten temat są takie że szkoda na to kasy, bo i tak nic konkretnego nie daje, no chyba że masz w ziemi dużo szkodników.
    2) Co do murów to wszyscy wiedzą że najsolidniejsze są z silikatów. Ale dla samoroba i to jeszcze bez wprawy to raczej BK. Na piankę sadysta budował, ale miał do tego szlifowaną ceramikę. Niby do dokładnego BK pianka tez się nadaje, ale nie wiem czy ktoś tak budował na tym forum i jakie ma wrażenia. na pewno byłoby to szybsze rozwiązanie i prostsze.
    3) Firm od wiązarów jest dużo, trzeba do każdej wysłać zapytanie bo rozbieżność cenowa jest i dwukrotna. Kumpel do siebie pyta i tak właśnie mówił. Jeszcze czeka na cenę z Moskały, bo ponoć ceny mają najlepsze, ale jeszcze oferty nie dostał. Jak dostanie to dam znać czy to prawda.
    4) Przy wiązarach szczyty najlepiej zrobić też szkieletowe. Szczyty usztywniają konstrukcję? Ciekawe jaki bajkopisarz tak mówi. Wiązary muszą być odpowiednio stężone, ale to już jest w kwestii firmy od wiązarów. Szkieletowe szczyty nie będą robić takiego mostka jak murowane. Możesz też cały domek zrobić szkieletowy, ale pewnie nie bierzesz tego pod uwagę.
    Jak chcesz sam budować to wątek do samorobów lepiej przenieść. Tam chyba więcej osób zagląda https://forum.muratordom.pl/forumdis...LUB-SAMOROBÓW