dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
View RSS Feed

Zazdrośnica

  1. Dziennik "Ciepły" Zazdrośnicy

    Nie będę może oryginalna jak napiszę, że głównym motywem decyzji o budowie była galopada cen na rynku mieszkaniowym, a także marzenie o własnym domu z ogrodem. Miałam tego namiastkę u dziadków gdzie trochę mieszkałam w dzieciństwie, jednak do tej pory zawsze mieszkałam w jakimś blokowisku, a miasto w którym mieszkam zrobiło się ciasne i duszne od natłoku budów i ludzi. Argument, że wygodniej jest kupić mieszkanie do mnie nie trafiał, a do tego 400 tys. za mieszkanie-komórkę ...
  2. Dziennik "Ciepły" Zazdrośnicy

    Jak napisałam na forum w dniu dzisiejszym tj. 16 maja 2007, po walce z urzędami, wiatrakami, brakującą kasą i wiele innych odebrałam prawomocne pozwolenie na budowę i stwierdzam co następuje: szukanie działki, podziały, a przede wszystkim biurokracja trwa dłużej niż postawienie domu. A teraz trochę historii.
  3. Dziennik "Ciepły" Zazdrośnicy

    Za górami, za lasami stała chatka. Biednie tam było ale szczęśliwie, ludzie żyli spokojnie bez większych trosk z dnia na dzień wypełniając swój los, a w ich sercach oprócz radosnego śmiechu brzmiały echa piosenki niesionej przez wiatr:

    Kochasz ty dom, rodzinny dom,
    Co w letnią noc, skroś srebrnej mgły,
    Szumem swych lip wtórzy twym snom,
    A ciszą swą koi twe łzy?

    Kochasz ty dom, ten stary dach,
    Co prawi baśń o dawnych ...
Strona 8 z 8