dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
View RSS Feed

SZKIELETOWIEC - Tryllowe budowanie z McDomus

  1. SZKIELETOWIEC - Tryllowe budowanie z McDomus

    Wybraliśmy pozostałe elementy naszej elewacji:
    - tynk silikonowy Caparol - Nutria 15 (beżowy)
    - brama garażowa Hormann, biała, model LPU (ocieplenie w całości 42mm), kasetony typu M, bez napędu, dodatkowy uchwyt wyposażony zamek (odlew aluminiowy, kolor biały na bazie RAL9016), z mechanizmem rozłączania napędu (wkładka patentowa).
    - drzwi wejściowe firmy CAL, model DZO 21 (standardowo wzmocnione) pomalowane obustronnie na kolor z palety RAL 3003 (ruby red) ...
  2. SZKIELETOWIEC - Tryllowe budowanie z McDomus

    Teraz kilka dodatkowych informacji o harmonogramie.

    W pierwszych dniach sierpnia McDomus otrzymał pierwszą transzę kredytu i od razu u niejakiego Jareko (znacie? :)) zamówił okna. Zdecydowałem się na wariant, w którym Generalny Wykonawca zamawia okna a nie my, żeby było łatwiej, jeden podmiot odpowiedzialny itp.

    Zamówiliśmy okna PCV, białe, profil Schueco (nie pamiętam który), szyba P4, okucia WK-2, szprosy wewnątrzszybowe (też nie pamiętam które ...
  3. SZKIELETOWIEC - Tryllowe budowanie z McDomus

    Teraz zaczyna się najprzyjemniejsze :)

    Jak pamiętacie wybraliśmy firmę McDomus jako firmę, która wybuduje nam dom.
    Dlaczego tak zrobiliśmy po blisko rocznych poszukiwaniach wiecie już z historii tego dziennika.

    Teraz postaram się przybliżyć szczegóły czerwcowej wizyty w McDomus, a potem, w następnych postach parę aktualności.

    Aby podpisać umowę wybraliśmy się wszyscy razem = w trójkę, do Przystajni koło Częstochowy na zaproszenie ...
  4. SZKIELETOWIEC - Tryllowe budowanie z McDomus

    Dla tych co nie wiedzą przykrycie betonu folią daje same zalety: po pierwsze beton nie oddaje wody za szybko a po drugie zapewnienie odpowiedniej wilgotności powoduje że staje się on super twardy.
    Liczę, że beton taki właśnie super twardy się stał.
    Jak pisałem lekko schizowałem z tym rysami, które ewidentnie są rysami skurczowymi i nie występują tam, gdzie nadlewka była częścią większej objętości betonu. Na wszelki wypadek wziąłem porządny młotek i napitalałem ...
  5. SZKIELETOWIEC - Tryllowe budowanie z McDomus

    Następnego dnia chłopcy rozszalowali płytę, pomalowali boki gruntem a potem jak wyschło masą hydroizolacyjną. 8 sierpnia płyta była gotowa.

    Całość wyszła następująco:




    ...
Strona 52 z 70