dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
View RSS Feed

Dzienniki Budowy na Forum

Wpisy bez kategorii

  1. Dziennik McLima

    Od czego tu zacząć? tyle się już stało...

    Fundamenty skończone. Było trochę decyzji do podjęcia. Np różnica poziomów między garażem a częścią mieszkalną. W projekcie ta różnica jest taka, że całymi bloczkami nie da się uzyskać, a ciąć bloczki to porażka. Ostatecznie kazałem zrobić większą różnicę niż w projekcie - potem wyrówna się na ścianach, tak żeby strop wyszedł już tak jak w projekcie.

    Fundamenty musiały sobie tydzień ...
  2. Dziennik McLima

    Fundamenty kopali przez 1,5 dnia. Czyli we wtorek po południu zaczęli zbroić, ale przyszedł deszcz (ulewa) i musieli przerwać. Trochę się poobrywały wykopy, ale bardzo niedużo...
    Od środy rano zaczęli zbroić. Przyjechał też kierownik budowy, popatrzył na wykopy i zbrojenia - wpisał się w dzienniku budowy.

    Tego samego dnia po południu skończyli zbroić i przyjechały gruchy z betonem. Zalili i zostawili tak na noc (weszło mi 20,5 m3)

    Od czwartku ...
  3. Dziennik McLima

    Jest wtorek i trochę się już stało od poprzedniego wpisu. No ale po kolei:

    1. W weekend udał nam się zbudować ubikację. Kupiłem 0,8m3 desek (na ubikację 0,4 i na ławy ciesielskie 0,4 - potem się okazało że zabrakło - trzeba było kupić 1m3. W sobotę pracowaliśmy 8h a w niedzielę 6h. Byliśmy w 3 chłopa - ja, mój tata i brat. W niedzielę wieczorem skończyliśmy i nastąpiło 'uroczyste otwarcie' :wink:

    2. Od poniedziałku rano weszła ekipa budowlana. ...
  4. Dziennik McLima

    A okazało się, że dziś same kłopoty:

    przyjechali chłopaki wiercić studnię. Podłączają się do mojej świeżo wybudowanej erbetki, załączają silnik... a tu pstryk, korki wysiadły. Okazało się, że na 6kW przydziału mocy dostałem ograniczenie do 10A poboru prądu. A silnik studniarzy 'ciągnął' znacznie więcej. Dzwonię z mordą do gostka, który mi montował erbrtkę, ale on na to, że tak miało być, że taki przydział i nic się nie poradzi :evil: . No trudno ...
  5. Dziennik McLima

    Erbetka już podłączona. Kazałem sobie zamontować w garażu (blaszaku) zamiast przy puszcze elektrycznej. Elektryk trochę marudził, że trzeba będzie kopać, żeby poprowadzić kabel, ale ostatecznie zrobił. Wziął 1200PLN (z pierwotnej ceny 1300 - nie jestem chyba dobrym negocjatorem :-? )

    Dzisiaj mają mi wiercić studnię. Obawiam się trochę na jakiej głębokości będzie ta woda... Szacuję, że całość (wywiercenie, materiały i pompka elektryczna) będzie kosztować ...
Strona 1 z 2