dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
View RSS Feed

Dom w którym nie będę mieszkał

  1. Przekrój przez ?awy i ?ciany fundamentowe

    Na zakończenie prac ziemnych pokażę przekrój fundamentu aby było dokładnie widać jak to wygląda.
  2. Fundamenty

    Tak jak wspominałem. Działka, projekt pozwolenie. Można budować.
    Łopata i do dzieła.


    Nie chodzę na skróty i nie wykonałbym fundamentów w sposób polecany często na forum nawet przez niektórych "najlepszych doradców na tym forum!!!" czyli ławościany betonowe wylewane prosto do wykopu wykonanego często koparką. Nieopłacalny sposób ze względu na ilość betonu i kiepski konstrukcyjnie.
    Może ...
  3. Dom, w którym nie będę mieszkał...

    No to przynudzający wstęp mam za sobą. Teraz czas na porywającą opowieść o wyborze projektu.
    Jak projekt to tylko gotowy. Przynajmniej wiem co kupują. Jestem wierny wrocławskiej pracowni Archipelag. Mają ciekawą ofertę i ja zawsze coś sobie z niej wybiorę. Tym razem spodobał się mi Stanisław

    No to go kupiłem. 110 m2 na dole.
    ...
  4. Dom, w którym nie będę mieszkał...

    ...Ale chciałbym tak wybudować swój pierwszy dom. Jednak skoro nie da się wykopać dwóch domów i zamienić miejscami to jakiś inny szczęściarz w nim zamieszka.
    Buduję drugi dom, chociaż pierwszy to tak nie do końca. Ale to nie jest opowieść o pierwszym, więc nie będę się nim zajmował zbyt często.
    A jak to się zaczęło? Nietypowo. Najpierw kupiłem działkę potem wybrałem projekt zaadaptowałem go uzyskałem pozwolenie i mogłem zacząć kopać.
    Potem ...
Strona 3 z 3