dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
View RSS Feed

HenoK

  1. Dziennik budowy domku "prawie" pasywnego

    Ponieważ system grzewczy w naszym domu jest prawie na ukończeniu postanowiłem zacząć dokładniej analizować zużycie energii oraz wody w moim domu.
    Mamy 109m2 powierzchni ogrzewanej.
    Aktualnie mieszkają w domu 3 dorosłe osoby, w weekendy ilość ta zwiększa się do 4 osób.

    Aktualna temperatura w domu wynosi 22 st. C i chyba tak pozostanie - w tej temperaturze czujemy się komfortowo. Taka temperatura +/-0,5K jest utrzymywana we wszystkich ogrzewanych pomieszczeniach ...
  2. Dziennik budowy domku "prawie" pasywnego

  3. Dziennik budowy domku "prawie" pasywnego

    Jak już wspomniałem udało się nam założyć niewielki trawnik. Trawa posiana ok. miesiąc temu urosła już sporo (ok. 8-10cm). W tym tygodniu kupiliśmy elektryczną kosiarkę Gardeny :
    http://www.pixmania.com/pl/pl/690538...czna-slal.html
    W tym linku jej cena to 1039 zł. Na udało się kupić ją w Castoramie za mniej niż 400zł :).
    Wczoraj było pierwsze koszenie (mój debiut w tej dziedzinie). Kosiarka sprawdza się dobrze, jednak miałem trudności ...
  4. Dziennik budowy domku "prawie" pasywnego

    W komentarzach do dziennika kilka osób domagało się uzupełnienia dziennika.
    Dwa lata temu dopiero rozpoczynaliśmy budowę. Teraz mieszkamy i cieszymy się z naszego domu. Z perspektywy czasu mogę napisać, że w momencie rozpoczynania budowy nie byliśmy do niej dobrze przygotowani. Ci którzy czytali początek dziennika zauważą, że decyzja o budowie zapadła nagle. Nie mieliśmy ani działki, ani odpowiednich środków finansowych. Nie przemyślany był projekt, technologia budowy ...
  5. Dziennik budowy domku "prawie" pasywnego

    Dziennik jakoś nie może doczekać się uzupełnienia. Jako namiastkę tego proponuję zajrzeć do ostatniego numeru Muratora (nr 9/2009) - został tam opisany m.in. nasz dom (str. 58 ).
    ( 16458 )
Strona 3 z 13