dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
View RSS Feed

Vafel

  1. Małego domku podkrakowskie budowanie

    Cicho tam :-) Z komentarzami zapraszam do komentarzy :-D

    Z geodetą sprawa załatwiona. Dorysował mi w końcu tą skrzynkę bo znalazł gdzieś mapę z przebiegiem tego kabla.

    Tymczasem zastanawiania się nad projektem ciąg dalszy. Na chwilę obecną wydaje się, że odpadł jednak Z12 i Słoneczny, a na placu boju pozostał Zimorodek i... nowy projekt, który znalazłem przedwczoraj:

    http://www.bienkowscy.pl/modules.php...howproj&id=131
    ...
  2. Małego domku podkrakowskie budowanie

    Okazało się, że mamy problem z mapami. Byłem u faceta od projektów branżowych, pokazałem mu naszą mapę syt.-wys. i warunki wydane przez Enion i... powiedział mi, że nie może mi zaprojektować prądu :o

    Jak widać na zdjęciu post wyżej - nasza działka zaznaczona jest na żółto. Po jej prawej stronie jest dom. Problem polega na tym, że Enion w warunkach przyłączenia napisał, że mam się podłączyć do złącza w skrzynce tego sąsiada po prawej. On ma skrzynkę ...
  3. Małego domku podkrakowskie budowanie

    Projekt nadal nie wybrany. Tymczasem wklejam zdjęcie lotnicze naszej działki. Nasza dzialeczka zaznaczona jest na żółto (na czerwono działka i dom teściów). Leży niemal idealnie na linii północ-południe (tzn. droga jest na północy). Jak można zauważyć do drogi będziemy mieli dostęp poprzez wąski 5 metrowy pas działki. Musimy go utwardzić i prawdopodobnie też tamtędy trzeba będzie pociągnąć prąd i wodę. Kanalizacji nie ma w okolicy, ale w gminie twierdzą, że ma być ...
  4. Małego domku podkrakowskie budowanie

    Decyzja co do projektu wciąż nie zapadła. Na tapecie ciągle są następujące projekty:

    1. Z12 lub LMB 46 - oba projekty bardzo podobne jeśli chodzi o funkcjonalność, więc traktuje je jako warianty tego samego projektu. Chcąc mieć kotłownie węglową musiałbym zbudować wersję z garażem i umiećić kotłownię za garażem. Siła tego projektu tkwi w uniwersalności - na razie jesteśmy tylko my we dwójkę i 70 metrów z powodzeniem nam wystarczy. Nawet jeśli pojawi się ...
  5. Ma?ego domku podkrakowskie budowanie

    Witam,

    W końcu nadszedł ten dzień, w którym uznałem, że czas najwyższy założyć dziennik budowy, żeby się z potomnością (i forumowiczami) podzielić historią Budowy!.

    Na początek krótkie przedstawienie - osoby dramatu:
    - Ja, czyli ja
    - Julka - moja małżonka, Słońce mego życia
    - Dom (który ma być dopiero zbudowany).

    Osoby (mniej lub bardziej) postronne, które mogą (choć nie muszą) pojawić się w tej opowieści ...
Strona 20 z 20