dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
View RSS Feed

Alicjanka

  1. Dziennik Alicjanki

    Tak więc wujek spieszy się skończyć pomieszczenie gospodarcze i będzie ono pierwszym wykończonym na cacy w całym domu. Nie wiem czy już wspomniałam, że wujek twierdzi, że będzie ono ładniejsze niż nasza mała łazienka. Jeśli nawet ma rację, to dlatego, że jak ktoś tak bardzo chce, żeby coś było ładnie, to czasem przedobrza z efektem. Ale ja myślę, że nie będzie tak z tą łazienką źle jak się już wszystko powiesi i zamontuje...
  2. Dziennik Alicjanki

    Poza tym w sobotę fachowcy zamontowali nam najtrudniejsze drzwi z serii tych co po skosie, przy ścianach prostopadłych itp. Razem sztuk 6, robocizna za całe 900zł. Resztę Marek się upiera wstawić sam, ale co tam, ważne, że te od sypialni i jednej łazienki będą się otwierać. Spiżarni niektórzy nie mają, więc jak się tam nie otworzą, to przeżyjemy. A jak gabinet sobie mężuś zablokuje, to zrobi na złość samemu sobie..:wink: Panowie od obsadzania pracowali przez około 10 ...
  3. Dziennik Alicjanki

    Piec też zamówiony, ma być podobno montowany w tym tygodniu. Viessman, stojący gazowy z okrągłym zasobnikiem na około 100l (Marek się tym zajmuje więc do końca nie wiem). Całość za około... 13 tys. Oczywiście opcje zmieniały się do ostatniej chwili, jak to u nas. Ostatnim faworytem był Junkers z zasobnikiem (tańszy łącznie o 3tys), ale w tymże mając zarówno ogrzewanie tradycyjne, jak i podłogowe, należy wykonać mieszalnik i jakieś inne czary-mary, które są potrzebne ...
  4. Dziennik Alicjanki

    WRZESIEŃ (co więcej oprócz malowania)

    Otóż nastąpił postęp! A mianowicie załadowano nam gaz. Fajnie mieć gaz, pomimo braku pieca! Za gaz mamy zapłacić kiedy przyślą nam pocztą rachunek (pierwsze ładowanie 0,89zł/l),a pan z firmy powiedział nam, że zawsze się ona z wysyłką opóźnia, tak więc mamy niejako gaz na kredyt nie oprocentowany.
  5. Dziennik Alicjanki

    Zapytania mnożą się
    jak utrzymać włości te?
    wielka płyta warta nic
    a kosztuje kasy plik

    Posiadaczom ziemskim więc
    przyjdzie skończyć na dnie nędz
    bo czynsz oraz ogrzewanie
    (o szambie nie zapominając)
    wezmą wszystek kasy zapas
    a my będziem ściskać pas

    Pozytywny akcent zatem
    z wiersza tego znaleźć trza
    kuchnia ani stół jadalny
    nie potrzebne więcej nam!

    Chleb ...
Strona 11 z 23