dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
View RSS Feed

Dzienniki Budowy na Forum

Wpisy bez kategorii

1. "Bziabzia" czyli Alice realizuje marzenia

Dobra, schodzimy na ziemię :D
    Jak to zwykle bywa, mieliśmy wybrać pomiędzy wcześniej opisanymi dwoma ekipami, a tu nagle dostajemy informację od najwcześniejszej brygady murarzy, że są skłonni do negocjacji. Robię wypad z ich szefem na działkę i schodzimy z ceną o jakieś 10 proc. Deklaruje na dodatek, że na własną rękę załatwi też coś do zamieszkania dla pracowników.
    Brzmi to już interesująco. To jednak nie koniec niespodzianek. Teściu jeżdżąc do siebie ...
  2. "Bziabzia" czyli Alice realizuje marzenia

12.02.2004
    Wczoraj dogadywaliśmy wstępnie szczegóły sprzedaży mieszkania z przyszłymi nabywcami. Tu warto napisać pewne wyjaśnienie. Nasze dotychczasowe lokum obciążone jest w części hipoteką i to przeliczaną z euro. Kurs jak wiadomo jest zniechęcający do wcześniejszej spłaty. Przynajmniej w krótkoterminowej perspektywie. Ale mamy rozwiązanie, które podrzucił zresztą doradca z banku.
    Możemy na czas budowy przenieść hipotekę na dom teściów, a potem na nasz ...
  3. "Bziabzia" czyli Alice realizuje marzenia

9.02.2004
    Ja wyszedłem z choroby, która początkowo wyglądała na początki zapalenia oskrzeli, potem na anginę, a w końcu ... sami lekarze nie wiedzieli co. Pogorszyło się za to Alusi i Kasi :cry: Obie jadą na antybiotykach. Mnie na szczęście upiekło się. Było jednak na tyle ciężko, że drugi raz w mojej karierze zawodowej zdecydowałem się wziąć zwolnienie zaoferowane przez panią doktor :evil:
    Argumenty miała nie do przebicia - "jak dostanę zapalenie ...
  4. "Bziabzia" czyli Alice realizuje marzenia

Kolejna sprawa. Woda na budowie. Dostajemy namiary na specjalistę z Legionowa. Koszt - 900 zł za wwiercenie na 20 m rury półtoracalowej. Cena obejmuje materiały. Fachowiec twierdzi, że w Chotomowie to rozsądna głębokość ujęcia. Oferuje tzw. "głęboką abisynkę" i doprowadzenie rury poniżej poziomu zamarzania do przyszłej kotłowni, gdzie przewidziane jest zainstalowanie pompy. Zastanawiam się, czy na czas budowy nie podpiąć taniej pompki od braci ze Wschodu. Przez ...
  5. "Bziabzia" czyli Alice realizuje marzenia

31.01.04
    Korzystając z bardzo miłej (wreszcie nie pada) pogody podjechałem na działkę zrobić kilka zdjęć. Okazało się, że miałem nosa, bo od niedzieli zaczęła się znowu karuzela z pogodą. Wybrałem się z naszym sprawdzonym kompaktem Olympusa. Ma już swoje lata, ale jeszcze nigdy nas nie zawiódł. Zeskanuję negatywy w pracy i pochwale się zimowymi widokami działki.
    [img]http://www.republika.pl/tadeo_s/images/Dom/Zima11.jpg[/img]
    [img]http://www.republika ...