dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
View RSS Feed

Dzienniki Budowy na Forum

Wpisy bez kategorii

  1. Trach i jego dziennik

    Uciekać - tak, ale dokąd ?

    Nasz synek rósł szybko; poza tym był pierworodnym, ale nie miał być jedynakiem. Docelowo potrzebowaliśmy więc co najmniej M4 lub M5. W Warszawie za całe nasze oszczędności, nawet z pomocą rodziny, moglibyśmy kupić najwyżej sporą kawalerkę, i to bez żadnej gwarancji, że trafimy w środowisko lepsze niż tu. Zarazem przestaliśmy być do Warszawy uwiązani z przyczyn zawodowych. No i ta żółta woda, rdzawa zieleń, szare powietrze... ...
  2. Trach i jego dziennik

    Wystarczyły dwa lata aby zdecydować, że uciekamy z Warszawy.

    Może inaczej patrzyliśmy na wszystko, dopóki byliśmy sami, ale gdy zapukał na świat nasz pierworodny, pewne rzeczy zaczęły nam się wydawać zupełnie nie do zaakceptowania.

    Przez te dwa lata zdążyliśmy dostać alergii na wszechobecne prusaki i mrówki faraona, cuchnące zsypy i wiecznie zepsute windy, na wodę w kranie nie nadającą się do celów spożywczych, na warszawski wieczny hałas i smog. ...
  3. Trach i jego dziennik

    A teraz po kolei...

    Historia tej budowy jest historią naszej (mojej i Agnieszki) ucieczki z miasta na wieś.

    Siedząc od urodzenia w bloku na warszawskim Powiślu, nigdy nie myślałem ani o dalszej przeprowadzce, ani tym bardziej o domku, choć wyjazdy do ciotki, mieszkającej w leśniczówce na Pojezierzu Iławskim, bardzo mi przypadały do gustu. Tam po raz pierwszy zasmakowałem w zapachach obórki, rąbaniu drewna, nocnej wiejsko-leśnej ciszy...

    ...
  4. Trach i jego dziennik

    Witam wszystkich na moim placu budowy...

    Lepiej późno niż wcale... więc choć budowa już zaawansowana, rozpoczynam niniejszym dziennik.

    A zatem na początek: co i gdzie się buduje ?

    Budujemy wg. projektu typowego Muratora D21 - Tradycyjny, z dwoma istotnymi modyfikacjami. Pierwsza: ściana będzie jednowarstwowa (Poromur). Drugą modyfikację widać na modelu: taras został przeniesiony na elewację ogrodową i zadaszony. Oprócz domku będzie budynek ...
Strona 4 z 4