dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
View RSS Feed

Dzienniki Budowy na Forum

Wpisy bez kategorii

  1. dziennik Moiry

    O przypomniałam sobie o jeszcze jednej niemiłej niespodziance, po odkryciu której opadły mi nie tylko ręce ale i zęby musiałam zbierać.
    Przy odkopywaniu fundamentu odkryłam, że nasi chłopcy z typowym zagranicznym akcentem pomylili się przy stawianiu wykusza. Nie zachowali symetri i jeden kąt wyszedł im mniejszy. Zamiast rozebrać ten kawałek (pewnie się im nie dało bo ława pewnie też wylana pod złym kątem) to co zrobili. Zrobili rzecz najprosztą pod słońcem co by zadowolić ...
  2. dziennik Moiry

    W sobotę coś mnie dorwało - to pewnie ta szyszynka na światło słoneczne tak reaguje - i spać nie mogłam. Po pięciu godzinach snu zerwałam się na nogi i dalej porządki wiosenne. Zaczęłam od domu, ale jak tylko chłopcy budowlańcy weszli na działkę to i ja juz gotowa byłam na roboty ziemne.
    Chłopcy mieli odkopać fundamenty i ocieplić styropianem i dodatkowo folia kubełkowa.
    Wcześniej z tydzień temu dogadywałam sie z ojcem jednego z nich (miał robić, ale się ...
  3. dziennik Moiry

    wczoraj wstawili okna na górze i co do okien to nie mam zastrzeżen, ale teraz dopiero wychodzą kolejne błędy i niedopatrzenia budujących (gdzie byłeś kieroniku budowy). Okna w lukarnach są o 30 cm niższe niż pozostałe okna. To że są niższe to wiedziałam, ale nie wiedziałam (zadeskowane otwory), że okna zaczynają się i kończą na innych wysokościach. I wprawdzie w naszej przyszłej sypialni to nie razi bo okno lukarny porównuje się do okna balkonowego - więc to ujdzie, ale ...
  4. dziennik Moiry

    Cd. okien

    Jeszcze tak szybko z pracy nie wracałam. Okna, okna tam czekają a ja muszę przez korki do domu.
    W końcu dojechaliśmy i pełny zachwyt. Pierwsze co widzę to okno w kuchni - śliczne. Potem wchdzę dalej i jadalnia - to już poezja. Biegam, cieszę się razem z córką. Biegnę po aparat co by zrobić fotki - a wszystko to na oczach dwóch panów wstawiających okna. Córka tak samo podniecona, chociaż pewnie bardziej z możliwości sfotografowania się niż ...
  5. dziennik Moiry

    Och słuchajcie ta kupa gruzu, którą postawiliśmy przed trzema laty, w końcu zaczęła przypominać dom.
    Okna na dole wstawione i zaczynam kochać już ten dom, choć po trzech latach czasami nachodziła mnie myśl rzucić wszystko w diabły i zamieszkać w bloku.
    Teraz już wiem że było warto.
Strona 11 z 25