dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+

Komentarze

  1. Avatar Spirea
    Viga, większe rośliny chcieliśmy dla bezpieczeństwa posadzić przez firmę. Resztę (trawy) sadzimy sami. Z drzewkami zaczęły się problemy i pryskaliśmy je Amistarem na grzyby. Najgorzej jest z grójecznikiem, bo zaczął usychać. Wczoraj była inna ekipa ogrodników(sadzili po sąsiedzku i wiedzą jaka jest u nas kiepska ziemia) i stwierdzili, że prawdopodobnie za płytko został posadzony i za mało ziemi u nasypali. Dodatkowo przy tujach i cisach (też sadzone przez ekipę) korzenie są czasami na wierzchu. Możliwe, że po zimie je wysadziło, ale możliwe, że też za płytko posadzone. Więc może i lepiej robić samemu.
    Zdecydowaliśmy się na korę, właśnie grubą, odpukać, na razie nie fruwa. Dajemy pod nią gazety. Agrowłókniny w ogóle nie dajemy. Tej biodegradowalnej (Okolys prod. Ceres) też nie, bo nie było dostępnej o szer. 1 m tylko 3-4m.
  2. Avatar Spirea
    Viga, choiny przy płocie mają tworzyć żywopłot, więc będziemy ją w tym kierunku kształtować. Choina w rogu działki ma rosnąć normalnie.
  3. Avatar Spirea
    Viga, przepraszam, ale dopiero teraz wróciłam - to Selje z Ikea. Dzięki Sypialnia ascetyczna, ale taka miała być. Każdy ma inne potrzeby. Ja nie mogłabym spać np. z pikowanym zagłówkiem, chociaż czasami fajne się trafiają (np. u Narendil). Wkrótce dojdą jeszcze chyba regały na książki.
  4. Avatar Viga
    Nooo, ale ciekawa ta sypialnia.
    A możesz napisać co to za szafki nocne? Bardzo mi się podobają.
  5. Avatar Viga
    Czy choinę kanadyjską będziesz formować czy pozwolisz jej rosnąć? Zastanawiam się nad nią i nie umiem się zdecydować. Masz może jakieś fotki wiosenne?
  6. Avatar Viga
    Oj, znam to wszystko, bo w tym roku zaczęliśmy sadzenie. Fajnie, że Wam ogrodnicy
    zasadzili drzewa i krzewy. My robimy to sami, bo musieliśmy pożegnać się z firmą. I mam
    dosyć fachowców.
    Korę proponuję kupować nie drobną, tylko tę większą. My niestety wpakowaliśmy się w drobną (tak nam poleciła firma) i mam to samo - fruwa przy wietrze.
    Ja zamiast gazet daję namoczone kartony i na to co najmniej 5-7 cm kory.
    Agrowłókniny też nie polecam - miałam i pięknie zarosła. Było sporo kłopotu ze ściągnięcia jej. A możesz napisać jak się nazywa ta biodegradowalna?
  7. Avatar Viga
    Też mam takie skrzynki (4) bo nie dawałam rady z chwastami. Teraz mam większy komfort pod tym względem i jestem bardzo zadowolona.
    Życzę dobrych plonów!
  8. Avatar P&D
    Już nie mogę się doczekać efektu końcowego
    Trzymam kciuki żeby plan został wykonany
  9. Avatar Domypolne
    Od jutra się też zabieram za donice warzywne. Fajnie to wygląda u was. Pozdrawiam
  10. Avatar ganiutek
    Rzeczywiście tak jest z tymi niedokończonymi drobiazgami, jak czytam o listwach to uśmiecham się pod nosem- wiem o czym mówisz. Póki co, życzę powodzenia w zmaganiach!
  11. Avatar Spirea
    Mentel, cała konstrukcja stalowa schodów z barierkami kosztowała 2 lata temu 17 tys. Mniej więcej połowa to była konstrukcja i połowa balustrady. Nie mamy otworu, bo nie mamy w ogóle stropu. Schody są w otwartej przestrzeni. Spód spocznika jest na wys. 2m, aby można było przejść. Szerokość to też ok. 2m, aby na biegu mogły minąć się 2 osoby.
  12. Avatar mentel
    jaki wymiar otworu na schody szerxdłxwys konstrukcja stalowa?jaki koszt stelazu
    dzieki
  13. Avatar Spirea
    Ditomasso, inspiruj się Pomysł tarasu to Elfir.
  14. Avatar Spirea
    Witaj e-mól Nawet ostatnio myślałam o Tobie, że Ciebie dawno na forum nie było Dziękuję W którymś z wpisów starałam się opisać, co i gdzie. Na dniach zaczynamy sadzenie. Jak się pojawią roślinki, to powklejam fotki. Na razie z niecierpliwością wypatruję pierwszych listków. Są już zalążki na świdośliwie, grabach, klonie, bzie czarnym. Nie mogę się doczekać jak to wszystko wybuchnie wkrótce zielenią Zaraz odpiszę na priv
  15. Avatar ditomasso
    Świetny taras! Zainspirowałam się
  16. Avatar e-mól
    Witam się zza światów, ALE ZMIAN!!! DOM BRYŁA JEST PRZEPIĘKNY,!Te tarasy baloniki, pierwsze nasadzenia dodały mu tyle dostojńości!!! Jestem zachwycona, projekt ogrodu wygląda ciekawie, szkoda że opisów nie widaći ciężko sobie wyobrazic co i jak... Podglądam nadal
  17. Avatar aksuda
    dzięki te "pustki" dodają uroku o takiej zabudowie myślałam do pokoju córki w takim razie muszę wybrać się do IKEA
  18. Avatar Spirea
    Aksuda, dzięki. Regał to kombinacja BESTA z IKEA
    Jeszcze dodam, że brakowało 3 cm, aby zmieścić regały obok siebie, stąd przesunięcie i "pustki"
    Updated 14-02-2014 at 09:57 by Spirea
  19. Avatar aksuda
    Bardzo podoba mi się regał w gabinecie gdzie można takowy kupić?
    Fotele są rewelacyjne super połączenie kolorów taki fajny akcent
    pozdrawiam
  20. Avatar Spirea
    Dzięki P&D. Projekt robiła Elfir. Co do stawek, to najlepiej zgłoś się bezpośrednio do Niej. Myślę, że warto. Działka ma 1122m2. Pozdrawiam.
Strona 2 z 45