dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+

Komentarze

  1. Avatar Spirea
    dziękuję dziękuję, przekażę wykonawcom to Ich zasługa

    Kju, fundamenty ocieplamy, jednak na późniejszym etapie wraz z całym ociepleniem. Tak zasugerowali budowlańcy. Powiedzieli, że z doświadczenia wiedzą, że jak przychodzą różni robotnicy, to styropian i folia ulegają często uszkodzeniom. Najlepiej więc, potem odkopać i położyć izolację wraz z izolacją ściany. Wtedy też łatwiej zapewnić ciągłość, aby zminimalizować mostki termiczne.

    Ellik, nie podjęliśmy ostatecznej decyzji - wahamy się pomiędzy 15 cm neoporu a 20 cm zwykłego. Parę osób na forum napisało mi, że jeśli lubię szary, a lubię , to mogę robić 15, ale taniej wyjdzie 20 zwykłego, a współczynnik wyjdzie ten sam. Ich zdaniem nie powinno też być problemu z mocowaniem. Końcową decyzję podejmiemy pewnie w porozumieniu z wykonawcą ocieplenia. Konieczne to będzie już przy położeniu orynnowania, które u nas będzie zaraz przy końcu dachu i trzeba będzie podłożyć styropian pod rynny. Decyzja więc gdzieś na koniec roku.
    Updated 23-04-2010 at 10:40 by Spirea
  2. Avatar ellik
    Gratuluję stanu zero!

    Trafiłam na Twój dziennik i przyznam się, że przeczytałam od deski do deski. Zamierzam wpadać częściej

    Mam też pytanie; na jaką grubość izolacji ścian się w końcu zdecydowaliście?
    Pytam, bo my też planujemy wybudować domek energooszczędny i też pierwotnie myśleliśmy o izolacji 20 cm. Na razie jesteśmy co prawda na etapie projektu (projekt indywidualny) i projektant namawia nas na 15 cm.
    Trafiłam na Twój wpis:
    "Tak jak pisałam, planujemy skorzystać z założeń domów Lipińskich, tzn. ocieplenie na ścianach 20 cm neoporem. W w/w poradniku wyczytałam jednak, że zamocowanie ocieplenia powyżej 15 cm może być już utrudnione. Czy są np. wystarczająco długie uchwyty trzymające rynny, które sięgną ściany nośnej?"

    A że był chyba rok temu, ciekawa jestem do czego doszliście? Pozdrawiam serdecznie
  3. Avatar Magda 34
    Ale tempo!!!! Gratulacje
  4. Avatar kju
    Cześć, ale tempo, gratulacje. I małe pytanko, fundamentów nie ocieplacie?
    pozdro
  5. Avatar Spirea
    dzięki Magda 34 za podpowiedzi. Tyle jeszcze nieodkrytych dzienników na forum Malgosza świetnie ma to rozwiązanie z kominkiem, ma jednak więcej przestrzeni. Bardzo podoba mi się okap i taka surowa betonowa belka pod sufitem.
  6. Avatar Magda 34
    Cytat Napisał Spirea
    wiesz co, to też super wygląda. Dzięki bardzo za pomysł. Świetny pojemnik na drewno.
    Cieszę się, że Ci się podoba. Fajne rozwiązanie z kominkiem ma też malgosza. Zajrzyj do jej galerii
  7. Avatar Spirea
    wiesz co, to też super wygląda. Dzięki bardzo za pomysł. Świetny pojemnik na drewno.
  8. Avatar Magda 34
    Spirea,
    o takie coś mi chodziło

  9. Avatar Spirea
    bardzo dziękuję dziewczyny za rady, szczególnie, że pochodzą od profesjonalistów Podjęliśmy więc decyzję, aby zostawić tak jak jest. Architektka też powiedziała, że jakby co, to można potem rozkuć chudziak i tę rurę przesunąć. Magdo, pewnie można zabudować słup, aby objął rurę. Decydując się jednak na kozę, chcieliśmy właśnie wyeksponować to, co zwykle się chowa, czyli rurę. Podoba nam się taki industrialny charakter. Nad salonem jest pustka i rura będzie chować się dopiero w stropie poddasza. Coś zbliżonego ma Irma. Plus tego jest taki, że koza oddaje też ciepło rurą. Wybraliśmy Dovre Astro 3 (na razie, bo byliśmy na etapie antaya uniflam -Irmowa). Do ustalenie jeszcze czy z takim pojemnikiem na drewno pod spodem czy na nóżce.
  10. Avatar Magda 34
    Ja, podobnie jak Irma, nie przesuwałbym.

    Pomyślałam jeszcze nad inną opcją, ale nie wiem czy jest taka możliwość? Zabudować ten słup tak , aby zakrył komin i kozę postawić przed tą zabudową. Rura wchodziłaby do tej zabudowy i do komina.Z boku tej zabudowy mogłabyś mieć taką wnękę na drewno do kozy. Nie wiem czy dobrze to wytłumaczyłam. Teraz muszę wyjść, ale później postaram Ci się to narysować.
  11. Avatar Irma
    ja bym chyba nie przesuwała...
Strona 45 z 45