dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
View RSS Feed

Dziennik budowania i nie tylko

  1. zderzenie z prawdą

    cóż, będziemy chyba zmuszeni do pewnych kompromisów. Względy finansowe nie pozwolą nam na realizację pewnych rzeczy z projektu. Otrzymałam ofertę na okna i witryna, którą się tak zachwycaliśmy wyszła 14 400 netto bez montażu
    Z uwagi na to, że przechodzi w dach konieczne jest zastosowanie konstrukcji aluminiowej, aby na złączeniu nie przeciekało. Stąd taka cena. Podjęliśmy więc decyzję, że zrezygnujemy z tej części na dachu i zrobimy przeszklenie tylko na ścianie. ...
  2. papiery i koszty

    Odebrałam w końcu uzgodnienie projektu przyłącza z ZUDP i pognaliśmy podpisać umowę z Gminną Spółką Komunalną na wykonanie przyłącza. Mają je zrobić najpóźniej na koniec lipca. Nie ma szans niestety, aby założyli jakiś kranik, bo robią tylko do zaworu antyskażeniowego. Muszę więc znaleźć hydraulika, który założy kranik i jeszcze mamy kupić jakąś skrzynkę, aby można w niej było zamknąć wodomierz, skoro jeszcze nie ma murów.
    Chciałam też dzisiaj wziąć ...

    Updated 05-07-2010 at 17:05 by Spirea

    Kategorie
    Dzienniki Budowy na Forum
  3. cd.

    Dostałam kosztorys z GSK i wycenili zrobienie przyłącza na 700 zł netto. To nie jest chyba zła kwota. Powiedzieli, że zrobią to w ciągu jakiś 2 tygodni. Robią do wodomierza, natomiast wymagany przez Wykonawcę kranik muszę już robić we własnym zakresie. Czyli szukamy hydraulika.
    Przypomniałam się wykonawcy, żeby nie zapomniał o naszej budowie. Pamięta i czeka na sygnał. Mamy dać znać na jakiś tydzień przed mozliwością ruszenia z budową. Myślę, że będzie to na ...
  4. cd.

    zadzwoniłam do spółki komunalnej i okazało się, że bez zobaczenia pieczątki ZUDP, mogą mi przygotować kosztorys. Jak koszt wykonania przyłącza będzie mi odpowiadać, to wtedy już muszę przyjechać i podpisać umowę. Najwcześniej kosztorys dostanę na koniec tego tygodnia. Elektryk ma mi w końcu wypełnić wniosek do energetyki, więc akurat na koniec czerwca powinnam mieć załatwione te dwie rzeczy.
    Na początku lipca nasz doradca z Banku wraca z urlopu i ruszymy po kredyt. ...
  5. ....

    .... i nic z tego
    byłam w banku, przeliczyli mi jeszcze raz wszystko i okazało się, że nie mam zdolności. Promocja między innymi wiąże się z większymi rygorami przy obliczaniu zdolności. Operat odwołany.
    Wracamy do punktu wyjścia

    Updated 09-06-2010 at 01:18 by Spirea

    Kategorie
    Dzienniki Budowy na Forum
Strona 51 z 64