dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
View RSS Feed

Kingaa

  1. Budujemy na Wyspie - dziennik Kingi i Michała

    Oj, widzę, że z chronologią to mi będzie na razie ciężko :wink: Cofnę się jeszcze do papierkologii.
    To był naprawdę ciężki okres: ciągle gdzieś goniliśmy, dzwoniliśmy, pisaliśmy - a efektów nie było widać :(

    Energa - nie podłączą nas, bo to nie opłacalne :o (słup metr od granicy działki, moc przyłączeniowa 23kW) - a w końcu nawet wywalczyliśmy przyłącze kablowe, tylko trochę sobie poczekamy, więc na razie mamy budowlane. Do przyłączy wod-kan ...
  2. Budujemy na Wyspie - dziennik Kingi i Michała

    Będzie o urokach budowania na wyspie... Oczywiste to: piękne krajobrazy, plaża, klimat... Ale są i inne, mniej rzucające się w oczy :wink:

    Wyspa Sobieszewska, jak sama nazwa wskazuje jest wyspą, czyli kawałkiem lądu otoczonym wodą, czyli Morzem Bałtyckim, Śmiałą Wisłą, Martwą Wisłą i Wisłą Przekop. Na Wyspę prowadzi kilka dróg: główna to most pontonowy na Martwej Wiśle, poza tym mały mostek w Przegalinie, na drugim krańcu wyspy i prom przez Przekop między ...
  3. Budujemy na Wyspie - dziennik Kingi i Michała

    Wyskoczę troszkę z chronologii i napiszę parę słów o naszym domku i działeczce.
    Działeczka jest malutka, wręcz maciupeńka: 332 m^2. Powód: cena :wink: A woleliśmy mieć malutką działkę tutaj niż ogromną gdzie indziej :) Poza tym wokół mamy takie piękne tereny: 100m do lasu, koło pół km do morza przez las :D
    Domek - parterowy z poddaszem użytkowym, 114m^2 powierzchni użytkowej. Taka prosta stodoła: prostokąt, dwuspadowy dach, który będzie koloru ceglastego, ...
  4. Budujemy na Wyspie - dziennik Kingi i Michała

    jesień 2003
    Z tym kupowaniem to tak prosto nie było: okazało się, że ponieważ działka była kupowana od skarbu państwa, to miasto ma prawo pierwokupu, więc po akcie notarialnym warunkowym trzeba odczekać 2 miesiące do aktu ostatecznego. I jakoś tak w międzyczasie, sama nie wiem jak :wink: zostało postanowione, że zaczynamy na wiosnę...
    Czas ten został dobrze wykorzystany na czytanie forum, Muratora, i zachwycanie się projektem :) Zapomniałam napisać, że działkę ...
  5. Budujemy na Wyspie - dziennik Kingi i Michała

    Już stoją ściany parteru, ale ja wrócę do początków...

    Zaczęło się... właściwie nie potrafię powiedzieć kiedy? W przeciwieństwie do większości z Was - najpierw wiedzieliśmy gdzie chcemy mieszkać, a decyzja o budowie przyszła z czasem.
    W Wyspie Sobieszewskiej, będącej baaardzo oddaloną dzielnicą Gdańska, byłam zakochana od lat. Marzyłam, żeby tam zamieszkać, ale było to marzenie, które wiedziałam, że nigdy się nie spełni... do czasu... Uczuciem ...
Strona 10 z 10