dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
View RSS Feed

Kon111

  1. Dziennik budowy - "Manuela"

    15.09.2004 Dziś się udało - zalaliśmy strop.
    W tak ważnym dniu wziąłem oczywiście urlop. Ekipa od rana dopieszczała zbrojenie i szalunki. Potem strop został lekko polany. Była piękna słoneczna pogoda, idealna do zalewania, ale niestety w betoniarni nie byli w stanie określić kiedy beton przyjedzie (mieli jakieś duże zamówienie). Ok. 9:00 zaczęło się chmurzyć, a po kilkunastu minutach zaczęło lać. Padało bardzo mocno i to przez dwie godziny. Już myślałem, że stracimy ...
  2. Dziennik budowy - "Manuela"

    14.09.2004 Tak jak się spodziewałem zalewanie stropu w sobotę było terminem całkowicie nierealnym. Do soboty udało się ekipie ułożyć belki i pustaki stropowe oraz częściowo wykonać wieńce i podciągi. Wczoraj i dziś kończone były wieńce i przygotowywane balkony, a także murowany był komin do kominka – Rondo Plus. Jutro zalewamy – na 90%, wszystko zależy od pogody i możliwości betoniarni.

    Podczas układania stropu dwukrotnie budowę odwiedził kierownik ...
  3. Dziennik budowy - "Manuela"

    8.09.2004 Wczoraj i dziś przygotowywane było na naszej budowie zbrojenie wieńców i szalunki. Optycznie niestety nic w tym czasie nie przybywa, ale mogę już na przykład zaprezentować ekwiwalent dwuteownika podpowiedziany przez Barda13 z forum (zdjęcie w fotoalbumie).

    Dziś plac budowy odwiedził przedstawiciel Wienerbergera (to w związku z reklamacją pustaków stropowych). Bardzo miły człowiek, tym bardziej że przyjechał na drugi dzień po moim telefonie – reakcja ...
  4. Dziennik budowy - "Manuela"

    6.09.2004 Od soboty układany jest strop. Dziś po południu brakowało pustaków już tylko nad garażem i holem. Niestety jest trochę tzw. „odrzutów” – najczęściej są to pustaki z pęknięciem na jednej lub dwu warstwach. Całość jakoś się trzyma, ale wolę nie ryzykować (chyba, że przedstawiciel Winerbergera wystawi mi na nie certyfikat bezpieczeństwa). Tak na oko odkładany jest co 15 pustak – tak więc w sumie da to prawie całą paletę. O planowanej reklamacji ...
  5. Dziennik budowy - "Manuela"

    3.09.2004 No i mamy wrzesień. A nasz stan surowy na półmetku.

    Ostatnio mieliśmy mały przestój na budowie, bo we wtorek po trzech godzinach pracy deszcz rozpędził ekipę do domów, a w środę cały dzień zmarnowany bo dwaj murarze mieli jakieś osobiste problemy i nie stawili się do pracy. Na szczęście mamy to już za sobą, a szef ekipy zadeklarował, że w sobotę odrobią stracony czas, pracując do 18:00.

    Jeśli chodzi o postępy to obecnie mamy już ...
Strona 11 z 25