dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
View RSS Feed

Kon111

  1. Dziennik budowy - "Manuela"

    20.08.2004 Wczoraj i dziś pogoda nam dopisała aż do przesady – mieliśmy 30st.C, co znacznie zmniejszało efektywność pracy ekipy. Mimo to coś jednak przybyło, obecnie mamy prawie cały obrys zewnętrzny już na wysokość 14 warstw, czyli na 2,80m. Cegieł brakuje w zasadzie tylko tam gdzie będą nadproża. Na szczęście właśnie dziś po południu przyjechały kształtki „U”, więc nadproża będzie można już od jutra układać i potem zalewać. Mały problem pojawił ...
  2. Dziennik budowy - "Manuela"

    18.08.2004 Wczoraj ekipa przeszła samą siebie – według moich obliczeń wymurowali 45m2 ścian. W związku z tak szybkim tempem murowania dziś zabrakło cegły!!!. Już wczoraj widząc co się święci upomniałem się w hurtowni o następny transport, ale okazało się, że dziś nie dadzą rady. Ostatecznie okazało się, że dziś po południu pojechali, ale u mnie na placu cegła będzie jutro o świcie. A ekipa już dziś o 11:00 skończyła bo nie było co robić. Dodatkowo pojawił się problem ...
  3. Dziennik budowy - "Manuela"

    16.08.2004 Murowanie ścian rozpoczęte. Na mniej więcej połowie obrysu budynku mamy już pięć warstw Silki czyli 1m wysokości (15m2 muru). Po długich rozmyślaniach zdecydowałem, że jednak murujemy za zaprawę tradycyjną. Ma to swoje wady, ale i zalety, m.in.: cegła wraz z fugą ma równo 20cm wysokości, półprodukty są łatwo dostępne i w każdej chwili można dowieźć brakujący składnik, no i nie muszę się trzymać za portfel gdy z pomiędzy cegieł wyciśnie się trochę zaprawy ...
  4. Dziennik budowy - "Manuela"

    14.08.2004 Biorąc pod uwagę prognozy, aura była dla nas dziś dość łaskawa. Od 7:00 ekipa kończyła ocieplanie ścian fundamentowych (nie padało). Natomiast ja z „szeryfem” pojechaliśmy do hurtowni dokupić małą beczkę Abizolu ST (okazało się, że jednak zabraknie). Przy okazji zaopatrzyliśmy się już w folię izolacyjną (izolacja pozioma między ścianą fundamentową, a ścianą parteru) – czarna folia 0,4mm szerokość 50cm w cenie 3PLNbrutto za m2 (tym razem ...
  5. Dziennik budowy - "Manuela"

    13.08.2004 Mimo feralnej daty „piątek 13-tego” plan został w zasadzie wykonany. Od rana kleiliśmy polistyren. Szło w miarę sprawnie mimo dość gęstej konsystencji Abizolu. Dziś temperatura powietrza była niska i masa była bardzo gęsta (Abizol sam w sobie jest bardziej gęsty niż Dysperbit). Przyjęliśmy następującą technikę nakładania: szpachelką nakładaliśmy pionowe pasy szerokości 10cm mniej więcej w odstępach 15cm. Warstwa masy miała ok. 2-3mm. Polistyren ...
Strona 13 z 25