dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
View RSS Feed

Dzienniki Budowy na Forum

Wpisy bez kategorii

  1. Dziennik budowy - "Manuela"

    Równolegle szukałem ekipy budowlanej na stan surowy mojej Manueli. Jedną z nich była oferta mojej ekipy rozbiórkowej. Jak się można było spodziewać była najniższa i także jak się można było spodziewać z góry była dla mnie skreślona. Przydała się jednak jako punkt odniesienia dla innych ofert.
    Tak więc zebrałem dość szybko trzy oferty na stan surowy z więźbą – w chwili zbierania ofert deklarowałem, ze budujemy zgodnie z projektem gotowym, tyle że materiał ...
  2. Dziennik budowy - "Manuela"

    12.02.2004rozpoczęła się rozbiórka, mogłem ją obserwować z okna, po powrocie z pracy. Robota szła bardzo sprawnie. Lokalna sensacja podczas rozbiórki robotnicy na strychu znaleźli pistolet z II wojny światowej – świetnie zachowany Walter z pełnym magazynkiem – pisały o tym wszystkie lokalne gazety. Niestety broni nawet nie widziałem, robotnicy przynieśli ją do nas gdy byłem w pracy. Jako najbardziej kompetentny broń przejął wujek policjant. Niestety prawo nakazuje zgłosić ...
  3. Dziennik budowy - "Manuela"

    15 stycznia 2004 - ważna data złożyłem wniosek o warunki zabudowy. Już wtedy wiedziałem, że w związku z brakiem aktualnego planu zagospodarowania będę czekał dłużej – ale że aż tak!!!!
    Do warunków panie urzędniczki zażyczyły sobie mapkę z propozycją lokalizacji przyszłego budynku na działce, jego opis i to dość szczegółowy – miałem już wybrany projekt więc nie było problemu oraz ksero aktu notarialnego – jak potem się doczytałem wszystko ...
  4. Dziennik budowy - "Manuela"

    Zima 2003
    Zima rozpoczęła się mocnym uderzeniem 23.12.2003 staliśmy się właścicielami 650m2 działki. Część kupiona od rodziny, część darowana od mojej mamy. Działka graniczy od tyłu z działką moich rodziców. Znajduje się na osiedlu domków jednorodzinnych (sąsiednie działki są już zabudowane od lat – architektura przebudowywanych kostek), ulica jest jeszcze nie utwardzona (plany na 2005) ale za to ze wszystkimi mediami. Ponieważ na mojej działce był dom, wszystkie ...
  5. Dziennik budowy - "Manuela"

    Jesień 2003
    No i zaczęły się formalności. Najpierw wyprostowanie stanu prawnego działki, potem podział działki (geodeta – odświeżanie granic, projekt podziału, zatwierdzenie, podział – 800PLN). W tym samym czasie zaczęliśmy studiowanie katalogów z projektami. Pierwszy jaki kupiłem to katalog Muratora – najpiękniejsze domy. Przez jakiś czas byliśmy zdecydowani na domek z tego katalogu, ale po wizycie u kolegi architekta, zrezygnowaliśmy – podstawowe ...